W dniach 26-27 września w Miejskim Ośrodku Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu odbył się II Kongres "Harmonia Edukacji 2019" pod hasłem: "Dziecko teraźniejszości - efekt przyszłości" obfitujący w wiele wykładów, prelekcji, szkoleń i paneli dyskusyjnych dla pracowników oświaty. Odbyło się także  spotkanie autorskie z prof. dr hab. Marią Szyszkowską, połączone z podpisywaniem książek.
Całe spotkanie poprzedzone zostało wręczeniem nagród zwycięzcom Miejskiego Konkursu "Harmonia Edukacji" dla szkół podstawowych. Było nam niezmiernie miło, ponieważ na uroczystej Gali mogliśmy oklaskiwać dwie nasze uczennice: Tatianę i Annę.

Tatiana Kazanowska, uczennica klasy 2c, otrzymała nagrodę za pracę plastyczną, która była oparta na Jej wyobrażeniach dotyczących rozwoju i Jej roli w przyszłości. Natomiast Anna Szajda, uczennica klasy 6d, zredagowała pracę pisemną, mającą formę opowiadania, w którym starała się wyobrazić siebie za kilkadziesiąt lat. Pracę swoją Anie pięknie spuentowała: "(…) od dziś będę bardziej pielęgnować (…) przyjaźń". W dobie postępującej automatyzacji i rozwoju technologii więzi międzyludzkie są jednak najważniejsze. Dziękujemy Aniu, że nam o tym przypomniałaś.

Serdecznie gratulujemy Tatianie i Annie!