W dniu 16 października 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.
Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie klas pasowały uczniów specjalnym ołówkiem  i wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe odznaki pasowania na ucznia.
Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz ze swoimi rodzinami udali się do klas, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.