Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.
31 października uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią wybrali się na cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Okres przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy od nas odeszli, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Nasze wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie zapalili znicze poległym żołnierzom, zachowując przy tym spokój i powagę.