Dnia 6 listopada w PSP nr 19 odbyły się warsztaty chemiczne na temat gazów. Przygotowała je firma Gaz-System. Udział brali uczniowie klas siódmych oraz ósmych, ci którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat chemii. Warsztaty obejmowały nie tylko teorię, ale i praktykę. Biorący udział dobrze wspominają te chwile (nie tylko dlatego, że lekcje minęły..., doświadczenia robiły wrażenie. Pod koniec odbył się konkurs wiedzy. Trzy zwycięzców dostało nagrody, reszta uczestników otrzymała szkicownik, długopis i dyplom. Według mnie, uczestnika tych wydarzeń, warto było zobaczyć na własne oczy to, o czym uczymy się na lekcjach.

relacja Karoliny z klasy 7D, uczestniczki warsztatów.

Gaz -System współpracuje ze szkołami na terenie całego kraju organizując warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Celem warsztatów jest zwiększenie poziomu wiedzy na temat powstawania i wykorzystania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych. Dzięki mobilnemu laboratorium uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach chemicznych. Uczestnicy warsztatów otrzymali niezbędne do pracy narzędzia i pod okiem specjalistów wykonali wiele spektakularnych doświadczeń.