W naszej szkole tradycją stały się obchody Dnia Zdrowego Śniadania, który przypada w dniu 8 listopada. My w tym roku świętowaliśmy w środę 13 listopada. Uczennice klasy 6b i 6c pod czujnym okiem pani Danuty Marcinkowskiej przygotowywały propozycję zdrowego śniadania. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, warzywne koreczki i owoce. Zainteresowanie było duże i smakołyki szybko znikały ze stołów. Częstowali się uczniowie i pracownicy szkoły.

Obchody Dnia Zdrowego Śniadania mają na celu uświadomić wszystkim, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki i zabawy. Zdrowe odżywianie to podstawa rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci i młodzieży. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach sprawnościowych. Jedzenie śniadania zmniejsza także ryzyko nadwagi i otyłości. Celebrowanie zdrowego śniadania przyczynia się do propagowania wśród uczniów  zdrowych nawyków żywieniowych.

Uczennice, które przygotowywały posiłki:
Karolina Kaniewska 6b
Anna Maciąg 6b