W dniu 29.11.2019r. w Namysłowie odbył się coroczny ''Plebiscyt na Najlepszą Szkołę w Sporcie Szkolnym" za rok szkolny 2018/19 w kategorii Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej U-16. W tej kategorii wiekowej od początku tego plebiscytu (2002r.) nasi sportowcy z PSP19, a wcześniej z popularnego PG5 K-Koźle, 15 razy wygrywali rywalizację z innymi szkołami naszego województwa, a dwukrotnie zajmowali miejsce drugie.
Jesteśmy i czujemy się prawdziwymi ambasadorami sportu, promujemy naszą szkołę i nasze miasto, pokazując, że z młodzieżą pracujemy naprawdę dobrze i to w różnych dyscyplinach sportowych. W tamtym roku mocno punktowały takie dyscypliny jak: badminton dziewcząt i chłopców, siatkówka dziewcząt i chłopców, piłka nożna chłopców i dziewcząt, LA dziewcząt i chłopców. W sporcie dziecięcym i młodzieżowym zdrowie jest celem nadrzędnym, wynik schodzi na drugi plan. Lubimy zwycięstwa, ale naszym głównym celem zawsze jest wyrabianie odpowiednich postaw (sprawność na najwyższym poziomie, walka fair play, poszanowanie przeciwnika oraz przeżycie pięknej, sportowej przygody). Na tym etapie nie można zapewnić zwycięstw, jednak, jeżeli dobrze się ten czas przepracuje, to sukces przychodzi, czasem w najmniej spodziewanym momencie i to jest piękno sportu młodzieżowego. Jak przystało na prawdziwego Mistrza, na silną sportowo szkołę, kolejny raz wygraliśmy ten plebiscyt. Była to ostatnia rywalizacja w tej kategorii, zgodna z pięknym cytatem Titanica: "Orkiestra ma grać do końca pięknie".
PSP 19 K-Koźle znów potwierdziło, że jest kuźnią charakteru i postaw prospołecznych, a także daje możliwość przeżycia fantastycznej przygody i niezapomnianych, sportowych chwil.