2 grudnia 2019r. uczniowie klas 8a i 8c wyjechali na wycieczkę do Wrocławia, by tam na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego wziąć udział w warsztatach, które dotyczyły kwasów i wodorotlenków. Bardzo ciekawym punktem zajęć była możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń w laboratorium. Ubrani w fartuchy i okulary ochronne przeprowadziliśmy wiele eksperymentów. Otrzymaliśmy, m.in.: kwas solny, kwas siarkowy (IV) i kwas ortofosforowy (V) oraz wodorotlenki sodu i magnezu. Spalaliśmy siarkę, a także sprawdzaliśmy odczyn roztworu na skali pH.
Po bardzo udanych warsztatach udaliśmy się na wrocławski rynek, aby tam miło spędzić czas na jarmarku świątecznym. Po drobnych zakupach, ciepłym posiłku i pysznej herbacie, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy naszym opiekunom za organizację wspaniałego wyjazdu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny.