Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

7.12.2019r. Klub Sportowy "Koziołek" zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu VIII Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od przedszkolaków. Na starcie stawili się również uczniowie naszej szkoły. Trzon reprezentacji stanowili przedstawiciele klasy 5b o profilu lekkoatletyka. Długość dystansu biegów uzależniona była od kategorii wiekowej. Najmłodsi biegali na dystansie 150m, a najstarsi na 1200m. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapeczką, w której startował, a każdy kto ukończył bieg otrzymał piękny pamiątkowy medal, wręczony przez Mikołaja. Naszą szkołę oprócz lekkoatletów reprezentowali jeszcze uczniowie i uczennice klas: 1c, 2c, 5a, 5b, 5d, 6b.  Para naszych uczniów stanęła na podium. W pięknym stylu w swojej kategorii zwyciężyła Otylia Błachut  klasa 5b, a jej kolega z klasy piłkarz- Aleksander Wojkowski był trzeci.
Pozostali nasi uczniowie również bardzo dobrze pobiegli, ale w tym dniu najważniejsze nie  były zajęte miejsca, tylko cel jaki przyświecał imprezie - wspieranie akcji charytatywnej.