16 grudnia klasa VII d dwujęzyczna uczestniczyła w zajęciach otwartych  z języka angielskiego w Opolu. Spotkanie  poprowadził  Amerykanin - p. Jeff Hamblen, wykładowca na wydziale filologii angielskiej z kulturoznawstwa oraz historii USA.
W czasie zajęć uczniowie  doskonalili swoje umiejętności rozumienia ze słuchu z języka angielskiego i poszerzyli swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych.

Tematy:
1. American holidays (customs and traditions) / Amerykańskie Święta (zwyczaje i tradycje).
2.California (state’s history, nature&influence on American culture) / Kalifornia (historia stanu, przyroda i wpływ na kulturę amerykańską)