Biblioteka szkolna była organizatorem konkursu dla klas piątych i szóstych pod nazwą "Z polszczyzną na co dzień".
POLSZCZYZNA to jeden z 25 największych istniejących języków. Posługuje się nią ponad 40 mln ludzi w Polsce i na świecie. Polszczyzna ma ogromne możliwości słowotwórcze i nawet w przybliżeniu nie sposób oszacować liczby wyrazów, które liczy język polski. Jest o co dbać!
Każdy z nas chciałby mieć nieomylność językową. Popełniamy błędy, niektóre uparcie i niezmiennie. Co gorsza, wiele niepoprawnych wyrażeń uznajemy za prawidłowe! Dlatego serdecznie gratulujemy uczniom, którzy potrafili sprostać zadaniom konkursowym! Oto oni:

Kacper Stanisławski kl. 6d

Michał Kałamaga kl. 6d