Dnia 23.05.2020r. odbył się pierwszy bieg przełajowy MONDO. Bieg zorganizowany był przez Szkolny Związek Sportowy „OPOLSKIE”. W zawodach mógł wystartować każdy uczestnik szkoły podstawowej, który pobrał odpowiednią darmową aplikację, indywidualnie przebiegł określony dystans i przesłał screen dystansu i czasu do organizatora. Zawodnicy startowali na dystansach od 400 do 1000 metrów. Łącznie w biegu indywidualnie wystartowało 376 uczestników (208 dziewcząt i 168 chłopców). Pomimo trudnej sytuacji kilkoro naszych uczniów odważyło się na start w biegu. Naszą szkołę reprezentowało 5 zawodników. Najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy 6b - Laura Świerczek, która w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce w województwie. Zobacz wyniki biegu wszystkich naszych uczniów:

3m – Laura Świerczek  kl.6b

8m – Wiktoria Rajchel  kl.6b

12m – Michał Popiel kl.5b

14m – Krzysztof Świerczek kl.3b

45m – Kinga Dudzik  kl.5b

W związku z dużym zainteresowaniem biegiem przełajowym Mondo, który odbył się 23.05.2020 organizator postanowił poszerzyć współzawodnictwo o dodatkowe biegi. Kolejne odbędą się 4 i 11 czerwca. Aby zdobyć tytuł Grand Prix Mondo Opolszczyzny, należy wziąć udział w dwóch z trzech biegów.