Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła

  "Chociaż wiele szkół
  istnieje w naszym mieście,

  ale "DZIEWIĘTNASTKA"
  to jest właśnie ta!..."

  Ponad 30 lat żywej historii,
  obecnie o
  koło 600 uczniów,
  80 nauczycieli...

  Co wyróżnia PSP 19
  z grona miejskich placówek?

 • Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie "RAZEM"

  Przy PSP 19 działa Stowarzyszenie "RAZEM", które aktywnie integruje lokalne środowisko wokół spraw związanych z edukacją młodego pokolenia.

  Nasze Stowarzyszenie systematycznie realizuje różne przedsięwzięcia mające na celu pozyskanie funduszy na swoją działalność.

  Na zdjęciu: Występ uczniów podczas Festynu Jesiennego Stowarzyszenia "RAZEM".

 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Szkoła od najmłodszych lat uczy społecznego zaangażowania, aktywnej postawy życiowej. Działa w niej Samorząd Uczniowski (w klasach I-III i IV-VIII), który organizuje wiele szkolnych imprez, konkursów, prowadzi różne zbiórki - systematycznie zachęca całą społeczność uczniowską do podejmowania działań na rzecz wspólnego dobra.

  Na zdjęciu: Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

 • Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim
  Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim

  W roku szkolnym 2019/20 powstała klasa dwujęzyczna z językiem angielskim.

  Zwiększona liczba godzin języka, niektóre przedmioty prowadzone po angielsku, pozwalają uczniom dobrze przygotować się do dalszej nauki w klasie dwujęzycznej szkoły średniej oraz dają możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających wysokie kompetencje językowe.

  Na zdjęciu: Klasa językowa 7d.

 • Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton
  Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton

  Od kilku lat w naszej szkole działają klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. Uczniowie tych klas biorą udział w turniejach badmintona w kraju i zagranicą. Wielu z nich, swoich kategoriach wiekowych, jest w ścisłej czołówce zawodników uprawiających tę dyscyplinę.

  Na zdjęciu: Zawodnicy z trenerami na jednym z wielu wyjazdowych turniejów.

 • Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego
  Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego

  Nasze miasto związane jest z siatkówką. Nie mogło jej zabraknąć w placówce z bogatą tradycją sportową.

  W klasach mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa wszyscy młodzi pasjonaci tej dyscypliny mogą rozwijać swój talent siatkarski, mają szansę osiągania sukcesów, często biorąc udział w różnych zawodach sportowych.

  Na zdjęciu: 5a - siatkarska klasa mistrzostwa sportowego.

 • Międzynarodowy Turniej Siatkarski
  Międzynarodowy Turniej Siatkarski "KOZIOŁEK"

  Tradycją naszej szkoły stała się już organizacja Siatkarskiego Turnieju "KOZIOŁEK". Bierze w nim udział coraz więcej zespołów, nie tylko z Polski.

  To ogromne przedsięwzięcie możliwe jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły. W tym roku "KOZIOŁEK" odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020r.

  Na zdjęciu: Uczestnicy jednej z wcześniejszych edycji "KOZIOŁKA".

 • Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków
  Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków

  Naszą szkołę wyróżnia również bardzo dobra współpraca z okolicznymi przedszkolami. Dzieci mają wiele okazji by poznać wcześniej przyszłą szkołę.

  Obchody Dnia Przedszkolaka, Akademia Przedszkolaka, bal karnawałowy dla przedszkoli, festiwal muzyczny Trele-Morele oraz "Tańcowała Igła z Nitką", zajęcia "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato...", Dzień Otwartych Drzwi, zajęcia sportowe... przybliżają dzieciom szkołę.

Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją PixBlocks,
potrenowania i wzięcia udziału w konkursie!


ODWIEDŹ STRONĘ KONKURSU

 1. Instalacja programu PixBlocks w domowym komputerze.
 2. Rejestracja – założenie konta w PixBlocks (pierwsze okno po uruchomieniu programu) UWAGA: PIN, który trzeba podać przychodzi na podanego maila i pozwala dokończyć rejestrację).
 3. Dołączenie do klasy – podaję WSZYSTKIE KODY WYGENEROWANE DLA KLAS NASZEJ SZKOŁY – NALEŻY WYBRAĆ ODPOWIEDNI KOD – WG ROKU URODZENIA DZIECKA:
Rocznik 2003: YY6364
Rocznik 2004: 4Z6264
Rocznik 2005: 5Z6164
Rocznik 2006: S6W6A3
Rocznik 2007: T6W9A3
Rocznik 2008: N6WAA3
Rocznik 2009: M6WBA3
Rocznik 2010: Q6WCA3
Rocznik 2011: P6WDA3
Rocznik 2012: 17WEA3
Rocznik 2013: 96J479
UWAGA: w przypadku problemu z wpisaniem kodu proszę o informację przez E-DZIENNIK.
Po zalogowaniu na konto – w panelu Profil użytkownika (prawy górny róg) należy rozwinąć opcje, wybrać Dołącz do klasy i tam wpisać odpowiedni KOD. Proszę też w opcjach, w polu Edytuj profil, sprawdzić czy dziecko ma poprawnie wpisaną datę urodzenia – jest to bardzo ważne w przypadku osób startujących w konkursie – od tego zależy przypisanie dziecka do odpowiedniej kategorii wiekowej.
Przypominam też, że osoby, które chcą wziąć udział w konkursie muszą oprócz zarejestrowania się w programie, zarejestrować się do konkursu. Do 13 lat dziecko zgłasza rodzic/opiekun prawny, starsi mogą zapisać się samodzielnie.
 
NAGRODZENIE UCZNIÓW ZA PRACĘ DODATKOWĄ:

UWAGA: W dniach 9-15 grudnia trwa GODZINA KODOWANIA. W związku z tym czas kodowania wydłużamy do 15 grudnia i oceny za zdobyte w PixBlocksie gwiazdki będę wpisywane 16 grudnia. Zapraszamy wszystkich do kodowania!


Nagrodzę oceną cząstkową za podejmowanie zadań dodatkowych wszystkie osoby, które:
 • Zainstalują program, założą konto oraz dołączą do szkoły (kody powyżej). UWAGA - konto musi być założone w tym roku szkolnym (należy założyć konto, wysłać żądanie dołączenia do szkoły i poczekać 1 dzień na akceptację - dopiero wtedy można rozwiązywać zadania. Akceptuję tylko "puste" konta - po to, by nagrodzić tylko rozwiązywanie zadań w tym roku szkolnym, a nie ubiegłoroczne).
 • Popracują w PixBlocksie – każde 7 zdobytych gwiazdek to plusik. Plusiki można wymienić na ocenę: celującą (6 plusików), bardzo dobrą (5 plusików), dobrą (4 plusiki). Zadania należy rozwiązywać w domu - plusiki można zbierać do 8 grudnia (poprawka: 15 grudnia). Biorę pod uwagę gwiazdki z zadań kursowych, nie te zdobyte w konkursach. UDZIAŁ W KONKURSIE BĘDZIE NAGRADZANY ODRĘBNIE.
 • Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni dodatkowo - wg osiągnięć w konkursie: kwalifikacja do półfinału - ocena cząstkowa: bardzo dobry (5), kwalifikacja do finału - ocena cząstkowa celujący (6), wysokie miejsce w finale - ocena celujący na semestr. POWODZENIA!