Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

W kalendarzu na rok szkolny 2020/2021 pełnym planów i ciekawych zamierzeń uwzględniliśmy również utrudnienia i zalecenia związane pandemią. Niestety, nasze przewidywania przerosła rzeczywistość.
Covid-19, pandemia, koronawirus, nauka zdalna, teams, forms to słowa, które dominowały w codzienności.
Ograniczenia wynikające z pandemii miały wpływ na nasze szkolne życie oraz sytuację w naszych domach rodzinnych. Uczniowie i nauczyciele musieli przestawić się na nową formę pracy. Rodzice sumiennie i wspaniale wspierali dzieci.
Korytarze i sale szkolne opustoszały na wiele miesięcy, życie toczyło się innym trybem. Dla wszystkich była to trudna, nowa i ważna lekcja.
Z ogromną radością nauczyciele, wychowawcy w maju czekali na uczniów w szkole. Kilka tygodni maja i czerwca upłynęło na powtórkach, spotkaniach, rozmowach, które toczyły się w szkole i na wycieczkach.
Teraz nadchodzi czas podsumowania pracy uczniów i odbioru świadectw, to również czas pożegnania ze szkołą podstawową Absolwentów rocznika 2021.
Uczniowie klas czwartych po raz pierwszy odbiorą świadectwa z biało-czerwonym paskiem, uczniowie klas ósmych w czwartek ostatni raz będą uczestniczyć w uroczystościach zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19.
W roku szkolnym 2020/2021 do szkoły uczęszczało 603 uczniów, ukończyło edukację 81, świadectwo z wyróżnieniem uzyskało 210 uczniów, w tym w klasach
czwartych – 51,
piątych – 5,
szóstych – 66,
siódmych – 44,
ósmych  44.
Najlepszymi absolwentami 2021 zostali: Martyna Stolarek i Maksymilian Śnigucki. Najlepszym absolwentem sportowcem 2021 została Julia Wójcik.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, nauczycielom dziękuję za wyjątkowe wspieranie w trakcie nauki zdalnej i po powrocie do szkoły, niech nadchodzące wakacje dla wszystkich będą czasem wytchnienia.

Bożena Łotecka