Programowanie jest bardzo ciekawe, rozwija też szereg kluczowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Zachęcam do udziału w ciekawym w konkursie PixBlocks Programming Challenge 2022. Więcej można się dowiedzieć na stronie konkursu.

Autor programu dr Krzysztof Krzywdziński poprowadzi w najbliższym czasie webinary, w których opowie o aplikacji PixBlocks oraz pokaże zadania, które pojawiły się w poprzednich edycjach konkursu. Dzięki temu możesz poznać program PixBlocks oraz dowiedzieć się jak rozwiązywać zadania konkursowe. Program webinarów:

• webinar dla uczniów z klas 1-3 - 16 maja o godz. 17:00
  • webinar dla uczniów z klas 4-6 - 23 maja o godz. 16:30
  • webinar dla uczniów z klas 7-8 - 30 maja o godz. 19:30

I etap (kwalifikacje) - uczniowie pracują online, rozwiązują zadania w domu (w czasie od 16 maja do 3 czerwca) starając się o awans do finału.

W kwalifikacjach udział wziąć mogą wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Aby przejść pomyślnie kwalifikacje, trzeba rozwiązać poprawnie 16 z 20 zadań, które w tym czasie będą widoczne w specjalnej zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Czas rozwiązywania zadań nie jest brany pod uwagę.

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych czekają!

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać kolejno kroki:

1. Instalacja programu PixBlocks w domowym komputerze.
  2. Rejestracja – założenie konta w PixBlocks (pierwsze okno po uruchomieniu programu). UWAGA: PIN, który trzeba podać przychodzi na podanego maila i pozwala dokończyć rejestrację.
  3. Dołączenie do klasy – podaję WSZYSTKIE KODY WYGENEROWANE DLA KLAS NASZEJ SZKOŁY – NALEŻY WYBRAĆ ODPOWIEDNI KOD – WG ROKU URODZENIA DZIECKA:
Rocznik 2006: S6W6A3
Rocznik 2007: T6W9A3