Tekst zamieszczony na grafice można przeczytać w rozwinięciu artykułu

Szanowni Państwo,

Za nami kolejny, trudny rok szkolny. Rozpoczęliśmy 1 września 2021 w szkole, niestety, przez kilka  następnych miesięcy dzieci i nauczyciele realizowali zajęcia zdalnie. Trudne to były czasy.

Od 21 lutego spotykaliśmy się w szkole. Jeszcze w reżimie sanitarnym, ale już szczęśliwi.

Ogólną radość z końca pandemii zburzyła wiadomość o napaści na Ukrainę. Wkrótce i w naszej szkole pojawiły się dzieci i rodzice, często zagubieni, zdruzgotani.

Od początku nasze, czyli nauczycieli, rodziców i uczniów działania były nastawione na pomoc i zrozumienie.

Dziękuję za zbiórkę darów, która pomogła wyposażyć dzieci z Ukrainy w przedmioty higieny, koce, żywność. Dziękuję tym Rodzicom, którzy wraz z wychowawcami fundowali wyprawki szkolne.

W sposób szczególny dziękuję za żywy odzew na moją prośbę związaną z zapewnieniem uczniom posiłków. Będziemy z tych środków korzystać.

Mijający rok to czas spotkań całej społeczności szkolnej, festyn jesienny, pchli targ, tradycyjny festyn czerwcowy. Dobrze było się spotkać, porozmawiać, pooglądać pięknie  rozwijające się talenty dzieci, a przy okazji zebrać pieniądze na  dokończenie zagospodarowania placu przed szkołą.

Z radością oglądaliśmy bowiem jesienią remont placu zabaw dla najmłodszych, a wiosną modernizację placu przed szkołą.

Dzięki Państwa zaangażowaniu chcemy sprawić, aby widok z okien szkoły był piękny o każdej porze roku.

Zaczynają się wakacje. Życzymy uczniom, nauczycielom i rodzicom wiele zdrowia, czasu na odpoczynek, wytchnienie. Niech to lato będzie dla Państwa piękne.

Bożena Łotecka

Teresa Dziemidowicz