Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego „Wspieramy najlepszych IV”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Regulamin oraz wzór wniosku wraz z załącznikiem dostępny jest na stronie internetowej Samorządu Województwa Opolskiego.

Program pomocy stypendialnej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 7 i 8) i  ponadpodstawowych województwa opolskiego szczególnie uzdolnionych (między innymi w zakresie: nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, przedsiębiorczości i przedmiotów z zakresu technologii  informacyjno-komunikacyjnych), dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.