Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W klasie ósmej szkoły podstawowej wszyscy uczniowie przystępują do egzaminu zewnętrznego, sprawdzającego poziom opanowania umiejętności. Egzamin organizowany jest przez Okręgową Komisję  Egzaminacyjną we Wrocławiu, ma charakter powszechny  i obowiązkowy. Przystąpienie ucznia do egzaminu jest warunkiem koniecznym ukończenia szkoły.  

Egzamin planowany jest na 23, 24 i 25 maja 2023 r. od godziny 9.00, uczniowie  spóźnieni nie będą wpuszczeni do sali egzaminacyjnej po rozdaniu zestawów egzaminacyjnych.

Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczy się od momentu zapisania na tablicy (planszy) godziny rozpoczęcia pracy i wynosi odpowiednio:

a) z języka polskiego – 120 minut, w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 180 minut:

b) z matematyki – 100 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 150 minut

c) z języka obcego nowożytnego – 90 minut; w przypadku uczniów (słuchaczy), dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony – nie więcej niż 135 minut

uczniowie rozpoczynają pracę z arkuszem egzaminacyjnym o godz. 9.00. 

Obowiązuje strój galowy.

Każdy uczeń przynosi ze sobą ważną legitymację szkolną lub inny dokument stwierdzający tożsamość oraz przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, na matematykę dodatkowo linijkę  (rysują również długopisem). Nie wolno korzystać z kalkulatora oraz słowników.

Uczniowi nie wolno wnosić na salę żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą.

Uczeń, który z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w ustalonym terminie, przystępuje do niego w dodatkowym terminie.

Uczniowie zaczynają wchodzić do szkoły o godzinie 8.25. 

Udają się do wyznaczonych sal egzaminacyjnych, osoba z zespołu nadzorującego losuje numer stolika i uczeń zajmuje odpowiednie miejsce. 

Po otrzymaniu zestawu uczeń sprawdza, czy zestaw jest kompletny. Braki natychmiast zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego, po czym otrzymuje kompletny zestaw, co potwierdza czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu protokołu egzaminu.

Sprawdza poprawność numeru PESEL na naklejce przygotowanej przez OKE, zapisuje swój trzyznakowy kod i PESEL w wyznaczonych miejscach zestawu (na pierwszej stronie zestawu i na karcie odpowiedzi), umieszcza naklejki z kodem  w wyznaczonych miejscach na arkuszu i karcie odpowiedzi (w przypadku uczniów korzystających z niestandardowych zestawów oraz uczniów niepełnosprawnych ruchowo i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (z dysleksją), czynności związane z kodowaniem wykonują członkowie zespołu nadzorującego).

Następnie zdający zapoznaje się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu. W razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu.

Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem. 

Zdający zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi (nie dotyczy uczniów niewidomych, słabowidzących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, niesprawnych ruchowo oraz uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się).

Egzamin z języka obcego rozpoczyna się od uruchomienia płyty z nagraniem. W nagraniu polecenia wypowiadane są w języku polskim. Teksty w języku obcym, do zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu, są powtarzane przez lektora dwukrotnie a pomiędzy jednym i drugim odczytaniem jest przerwa na udzielanie przez uczniów odpowiedzi. Zakończenie pracy z płytą i przystąpienie do rozwiązywania pozostałych zadań jest na nagraniu wyraźnie zapowiedziane w języku polskim.

W czasie pracy z zestawem egzaminacyjnym zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu egzaminu, a w szczególności:

- nie opuszcza wyznaczonego miejsca,

- nie wypowiada uwag i komentarzy,

- nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych.

W przypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań lub zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu Dyrektor Szkoły przerywa danemu uczniowi pracę, unieważnia odpowiedni zakres egzaminu i nakazuje opuszczenie sali.

Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to przez podniesienie ręki. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.

Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie, którzy przenoszą rozwiązania na kartę, mają 5 dodatkowych minut, żeby sprawdzić poprawność wykonania tej czynności. Ten czas nie może być wykorzystany na rozwiązywanie zadań, a wyłącznie na weryfikację poprawności przeniesienia rozwiązań na kartę odpowiedzi.

Po upływie 5 minut uczniowie kończą pracę z arkuszem i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego. Uczniowie, którzy nie zdążyli przenieść odpowiedzi na kartę odpowiedzi, zgłaszają ten fakt nauczycielowi.

Po zakończonym egzaminie uczniowie nie gromadzą się przed szkołą.

Wynik egzaminu ustalony przez komisję okręgową jest ostateczny i nie wpływa na ukończenie szkoły.

Wyniki zostaną udostępnione 3 lipca 2023 r., każdy zdający otrzyma indywidualny login i hasło.

Zaświadczenia będą wydawane w szkole 6 lipca 2023 r.

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej www.oke.wroc.pl   

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com