Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła

  "Chociaż wiele szkół 
  istnieje w naszym mieście,

  ale "DZIEWIĘTNASTKA"
  to jest właśnie ta!..."

  Ponad 35 lat żywej historii,
  obecnie o
  koło 600 uczniów, 70 nauczycieli.

  Obejrzyj naszą stronę i zobacz
  co wyróżnia PSP 19
  w gronie miejskich placówek.

 • Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie "RAZEM"

  Przy PSP 19 działa Stowarzyszenie "RAZEM",
  które aktywnie integruje lokalne środowisko
  wokół spraw związanych
  z edukacją młodego pokolenia.

  Nasze Stowarzyszenie systematycznie realizuje
  różne przedsięwzięcia mające na celu
  pozyskanie funduszy na swoją działalność.

  Na zdjęciu: Występ uczniów podczas
  Festynu Jesiennego Stowarzyszenia "RAZEM".

 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Szkoła od najmłodszych lat uczy społecznego zaangażowania, aktywnej postawy życiowej. Działa w niej Samorząd Uczniowski (w klasach I-III i IV-VIII), który organizuje wiele szkolnych imprez, konkursów, prowadzi różne zbiórki - systematycznie zachęca całą społeczność uczniowską do podejmowania działań na rzecz wspólnego dobra.

  Na zdjęciu: Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

 • Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim
  Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim

  W roku szkolnym 2019/20 powstała klasa dwujęzyczna z językiem angielskim.

  Zwiększona liczba godzin języka, niektóre przedmioty prowadzone po angielsku, pozwalają uczniom dobrze przygotować się do dalszej nauki w klasie dwujęzycznej szkoły średniej oraz dają możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających wysokie kompetencje językowe.

  Na zdjęciu: Klasa językowa 7d.

 • Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton
  Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton

  Od kilku lat w naszej szkole działają klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. Uczniowie tych klas biorą udział w turniejach badmintona w kraju i zagranicą. Wielu z nich, w swoich kategoriach wiekowych, jest w ścisłej czołówce zawodników uprawiających tę dyscyplinę.

  Na zdjęciu: Zawodnicy z trenerami na jednym z wielu wyjazdowych turniejów.

 • Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego
  Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego

  Nasze miasto związane jest z siatkówką. Nie mogło jej zabraknąć w placówce z bogatą tradycją sportową.

  W klasach mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa wszyscy młodzi pasjonaci tej dyscypliny mogą rozwijać swój talent siatkarski, mają szansę osiągania sukcesów, często biorąc udział w różnych zawodach sportowych.

  Na zdjęciu: Uczniowie siatkarskiej klasy mistrzostwa sportowego.

 • Międzynarodowy Turniej Siatkarski
  Międzynarodowy Turniej Siatkarski "KOZIOŁEK"

  Tradycją naszej szkoły stała się już organizacja Siatkarskiego Turnieju "KOZIOŁEK". Bierze w nim udział coraz więcej zespołów, nie tylko z Polski.

  To ogromne przedsięwzięcie możliwe jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły. Zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem.

  Na zdjęciu: Uczestnicy jednej z edycji "KOZIOŁKA".

 • Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków
  Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków

  Naszą szkołę wyróżnia również bardzo dobra współpraca z okolicznymi przedszkolami. Dzieci mają wiele okazji by poznać wcześniej przyszłą szkołę.

  Obchody Dnia Przedszkolaka, Akademia Przedszkolaka, bal karnawałowy dla przedszkoli, festiwal muzyczny Trele-Morele oraz "Tańcowała Igła z Nitką", zajęcia "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato...", Dzień Otwartych Drzwi, zajęcia sportowe... przybliżają dzieciom szkołę.

A A A

Szanowna Pani Dyrektor,

45 lat pracy zawodowej minęło jak jeden dzień. Przez 18 lat kierowała Pani naszą szkołą... Należy powiedzieć, że osiągnęła Pani z nami pełnoletność... W imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników dziękujemy za tę niezwykłą i wartościową pracę. Bycie dyrektorem to nie tylko odpowiedzialna funkcja czy codzienne obowiązki, ale też powołanie. Dyrektor to nauczyciel, ale również przewodnik, dobry gospodarz, kapitan, który całe swoje serce oddaje szkole. To osoba, która czasami musi podejmować trudne decyzje, ale w swojej misji skupiona jest całkowicie na dobru swojej szkoły. Pani to wszystko udało się połączyć. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie lata wspólnej pracy, za dobre słowo, cierpliwość i wyrozumiałość, pomocną dłoń i serce dla wszystkich, troskę o dobro kolejnych pokoleń uczniów. Dziękujemy za trud włożony w prowadzenie szkoły, dzięki któremu stała się ona lepszym, nowocześniejszym i piękniejszym miejscem, gdzie zarówno pracownicy, jak i uczniowie czują się jak w domu. I choć wiemy, że nie zawsze było łatwo, to mamy nadzieję, że wszystkie chwile spędzone tutaj będą się splatać w cudowne wspomnienia, do których z chęcią będzie Pani wracała. My na pewno, gdyż swoją działalnością zapisała się Pani na stałe na kartach naszej pamięci. Mamy nadzieję, że opuszcza Pani mury naszej szkoły z zadowoleniem i poczuciem satysfakcji. Z poczuciem, że stworzyła Pani wyjątkowe miejsce pełne przyjaznej atmosfery. Życzymy, aby zdrowie i dobry nastrój nie opuszczały Pani ani na chwilę, by znalazła Pani czas na rozwijanie swoich pasji, realizowanie nowych pomysłów, spełnianie marzeń, aby żyła Pani każdym dniem, bo „Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? – Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień”. Nie mówimy: żegnaj. Mówimy: do widzenia. Jeszcze raz z całego serca za wszystko dziękujemy.

Nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Kędzierzyn-Koźle, 24 sierpnia 2023r.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com