Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

 • Nasza szkoła
  Nasza szkoła

  "Chociaż wiele szkół 
  istnieje w naszym mieście,

  ale "DZIEWIĘTNASTKA"
  to jest właśnie ta!..."

  Ponad 35 lat żywej historii,
  obecnie o
  koło 600 uczniów, 70 nauczycieli.

  Obejrzyj naszą stronę i zobacz
  co wyróżnia PSP 19
  w gronie miejskich placówek.

 • Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie "RAZEM"

  Przy PSP 19 działa Stowarzyszenie "RAZEM",
  które aktywnie integruje lokalne środowisko
  wokół spraw związanych
  z edukacją młodego pokolenia.

  Nasze Stowarzyszenie systematycznie realizuje
  różne przedsięwzięcia mające na celu
  pozyskanie funduszy na swoją działalność.

  Na zdjęciu: Występ uczniów podczas
  Festynu Jesiennego Stowarzyszenia "RAZEM".

 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Szkoła od najmłodszych lat uczy społecznego zaangażowania, aktywnej postawy życiowej. Działa w niej Samorząd Uczniowski (w klasach I-III i IV-VIII), który organizuje wiele szkolnych imprez, konkursów, prowadzi różne zbiórki - systematycznie zachęca całą społeczność uczniowską do podejmowania działań na rzecz wspólnego dobra.

  Na zdjęciu: Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

 • Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim
  Klasa dwujęzyczna z językiem angielskim

  W roku szkolnym 2019/20 powstała klasa dwujęzyczna z językiem angielskim.

  Zwiększona liczba godzin języka, niektóre przedmioty prowadzone po angielsku, pozwalają uczniom dobrze przygotować się do dalszej nauki w klasie dwujęzycznej szkoły średniej oraz dają możliwość zdobycia certyfikatów potwierdzających wysokie kompetencje językowe.

  Na zdjęciu: Klasa językowa 7d.

 • Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton
  Klasy mistrzostwa sportowego - profil badminton

  Od kilku lat w naszej szkole działają klasy mistrzostwa sportowego o profilu badminton. Uczniowie tych klas biorą udział w turniejach badmintona w kraju i zagranicą. Wielu z nich, w swoich kategoriach wiekowych, jest w ścisłej czołówce zawodników uprawiających tę dyscyplinę.

  Na zdjęciu: Zawodnicy z trenerami na jednym z wielu wyjazdowych turniejów.

 • Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego
  Siatkarskie klasy mistrzostwa sportowego

  Nasze miasto związane jest z siatkówką. Nie mogło jej zabraknąć w placówce z bogatą tradycją sportową.

  W klasach mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa wszyscy młodzi pasjonaci tej dyscypliny mogą rozwijać swój talent siatkarski, mają szansę osiągania sukcesów, często biorąc udział w różnych zawodach sportowych.

  Na zdjęciu: Uczniowie siatkarskiej klasy mistrzostwa sportowego.

 • Międzynarodowy Turniej Siatkarski
  Międzynarodowy Turniej Siatkarski "KOZIOŁEK"

  Tradycją naszej szkoły stała się już organizacja Siatkarskiego Turnieju "KOZIOŁEK". Bierze w nim udział coraz więcej zespołów, nie tylko z Polski.

  To ogromne przedsięwzięcie możliwe jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły. Zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem.

  Na zdjęciu: Uczestnicy jednej z edycji "KOZIOŁKA".

 • Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków
  Imprezy środowiskowe dla przedszkolaków

  Naszą szkołę wyróżnia również bardzo dobra współpraca z okolicznymi przedszkolami. Dzieci mają wiele okazji by poznać wcześniej przyszłą szkołę.

  Obchody Dnia Przedszkolaka, Akademia Przedszkolaka, bal karnawałowy dla przedszkoli, festiwal muzyczny Trele-Morele oraz "Tańcowała Igła z Nitką", zajęcia "Poeksperymentuj ze mną mamo, tato...", Dzień Otwartych Drzwi, zajęcia sportowe... przybliżają dzieciom szkołę.

A A A

Podziękowania - tekst z obrazka - w rozwinięciu artykułu

Szanowni Państwo, Nauczyciele, 
Pracownicy administracji i obsługi,
Rodzice, drodzy Uczniowie

Koniec roku szkolnego 2022/2023 to również czas zakończenia mojej pracy, tej nauczycielskiej oraz tej na stanowisku dyrektora PSP 19.

Dziękuję wszystkim za przygotowanie wspaniałego pożegnania, za wszystkie piękne słowa.

Szanowni Nauczyciele, pragnę serdecznie podziękować za współpracę, dobrą atmosferę, którą tworzyliście na co dzień. Tylu wspaniałych, charyzmatycznych nauczycieli spotkałam na swojej drodze zawodowej, od pierwszego dnia pracy po ostatni. Każdy z państwa pozostawił ślad w mojej pamięci. Chcę podziękować za zrozumienie, ogromne zaangażowanie, kreatywność, inspirującą współpracę, które co roku skutkowały sukcesami uczniów i szkoły. To Wasze wsparcie sprawiało, że każdy sukces był zwielokrotniony, a dzieci wspaniale się rozwijały.

Szczególnie serdecznie dziękuję wicedyrektorom, którzy w ciągu minionych lat wspierali mnie w każdym dniu, nie szczędząc czasu i energii. Państwo Lucjan Krakowczyk, Danuta Pieczka, Teresa Dziemidowicz, Danuta Chodakowska, Wioletta Bernat, Małgorzata Simańczuk byli gwarancją najwyższej jakości pracy szkoły.

Szanowni Pracownicy administracji i obsługi, współpraca z Wami to lata pięknego współdziałania, aby obiady były pyszne i zdrowe, szkoła pachniała czystością, a teren wokół zachęcał do relaksu i zabawy. Panie z administracji – niezastąpione, ich życzliwość, uśmiech każdego ranka dodawał energii. W sposób szczególny pragnę podziękować paniom Jadwidze Jaskulskiej i Grażynie Urbanowicz, bo to One wprowadzały mnie w tajniki kancelaryjne i budżetowe.

 Drodzy Uczniowie, tak wielu Was było w ciągu tych lat pracy zawodowej. Tych starszych, którzy przyprowadzają już dzieci do szkoły i tych najmłodszych. Wszystkim Wam serdecznie dziękuję za to, jacy jesteście, dziękuję za uśmiech i życzliwość. Tym, których przez wszystkie lata spotykałam na lekcjach historii dziękuję za inspirujące rozmowy i nieustanne intelektualne wyzwania. Dorosłym dziękuję za ciepły uśmiech i pamięć, życzę wiele sukcesów w każdej dziedzinie życia.

Szanowni Rodzice, z ogromną wdzięcznością dziękuję za te wszystkie lata. Dziękuję za spotkania, rozmowy, wsparcie, a przede wszystkim za zrozumienie. Bardzo dziękuję panom Januszowi Waćkowskiemu i Jackowi Królowi, Przewodniczącym Rady Rodziców w poprzednich latach. Ich ogrom pracy i pomocy w dniach trudnych i tych łatwych na zawsze zapisze się w historii szkoły.

Dziękuję wszystkim Przyjaciołom Szkoły, dziękuję władzom naszego miasta za to, że zawsze mogłam liczyć na zrozumienie i pomoc w realizacji pomysłów.

Zawsze będę pamiętała współpracę z Księdzem Proboszczem Edwardem Bogaczewiczem, obecnym w życiu szkoły od początku jej istnienia. 

Dziś kończę urzędowanie jako dyrektor PSP 19, pragnę zapewnić, że przez wszystkie lata odpowiedzialność za losy uczniów i Szkoły były dla mnie priorytetem.

Zostawiam Szkołę w mocnej kondycji i dobrze zorganizowaną, to efekt pracy niezwykłych ludzi, z którymi miałam zaszczyt i przyjemność pracować. Za wszystko dziękuję każdemu z osobna i wszystkim razem. Nowej Dyrekcji życzę sukcesów i radości z pracy.

Moi Drodzy, życzę Wam wszystkim wielu szczęśliwych chwil i umiejętności dostrzegania ich tu i teraz.
Bożena Łotecka 

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com