Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Samorząd Uczniowski zaprasza serdecznie całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania Święta Dyni, które będziemy świętować w piątek, 28 października. Uczniów prosimy o ubiór w kolorach dyni: żółty, pomarańczowy lub czerwony. Prosimy też o ustrojenie drzwi klasopracowni ozdobami w kształcie dyni.

12 października odbyły się wybory nowych członków Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali wspaniałe, kolorowe plakaty wyborcze, które zostały umieszczone w holu naszej szkoły. Wszyscy uczniowie klas 1-3 zapoznali się z zamieszczonymi na plakatach informacjami, co pomogło im w wyborze swojego kandydata. Przygotowanie kandydatów było na bardzo wysokim poziomie. Komisja licząca głosy zebrała się w czwartek. Po dokładnym przeliczeniu wszystkich głosów i dokładnym ich zanotowaniu możemy z przyjemnością przedstawić wszystkim nowych członków Małego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/ 2023.

Nowi członkowie Małego Samorządu - ośmiu zwycięzców głosowania.

Drodzy Ósmoklasiści!

Mamy nadzieję, że dziś znaleźliście czas na wietrzenie głowy...  Mimo, że przed Wami spore wyzwanie w postaci trzydniowego maratonu, to wierzymy, że sobie doskonale poradzicie 💪. Z mocą kciuków trzymanych przez przejętych rodziców, dziadków, nauczycieli i przyjaciół - TO SIĘ UDA!!!

Samorząd Uczniowski trzyma mocno 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼

W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę, 02.03.2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Solidarności z UkrainąUczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy żółto-niebieskie, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada.

W szkole przeprowadzono szereg pogadanek na temat trwającego konfliktu. Uczniowie zorganizowali też zbiórkę pieniędzy. Społeczność Dziewiętnastki ma wielkie serce, uzbierano ponad 2500 zł, które zostaną przekazane fundacji PAH.

Przedstawiciele SU liczą zebrane pieniądze

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Tego dnia w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy w celu okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.
Z tej okazji w naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski przygotował szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków.
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie klas 1-3 podjęli takowe wyzwania i w miarę możliwości ubrali się na niebiesko oraz mieli ze sobą niebieski balony.

Klasa IIa świadoma swoich praw, które zaprezentowali na swoim plakacie.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com