Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Drodzy Ósmoklasiści!

Mamy nadzieję, że dziś znaleźliście czas na wietrzenie głowy...  Mimo, że przed Wami spore wyzwanie w postaci trzydniowego maratonu, to wierzymy, że sobie doskonale poradzicie 💪. Z mocą kciuków trzymanych przez przejętych rodziców, dziadków, nauczycieli i przyjaciół - TO SIĘ UDA!!!

Samorząd Uczniowski trzyma mocno 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼

W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę, 02.03.2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Solidarności z UkrainąUczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy żółto-niebieskie, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada.

W szkole przeprowadzono szereg pogadanek na temat trwającego konfliktu. Uczniowie zorganizowali też zbiórkę pieniędzy. Społeczność Dziewiętnastki ma wielkie serce, uzbierano ponad 2500 zł, które zostaną przekazane fundacji PAH.

Przedstawiciele SU liczą zebrane pieniądze

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Tego dnia w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy w celu okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.
Z tej okazji w naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski przygotował szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków.
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie klas 1-3 podjęli takowe wyzwania i w miarę możliwości ubrali się na niebiesko oraz mieli ze sobą niebieski balony.

Klasa IIa świadoma swoich praw, które zaprezentowali na swoim plakacie.

Światowy Dzień Uśmiechu jest wspaniałą okazją do wyrażania radości i przekazywania pozytywnej energii. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle "smiley face". Badania naukowe dowodzą, że ma on pozytywny wpływ na nasz organizm, gdyż redukuje stres, dotlenia organizm, rozluźnia, a  nawet wzmacnia naszą odporność. Znane od dawna powiedzenie "Śmiech to zdrowie" nie jest jedynie metaforą. 

Tego dnia można było z daleka zauważyć uśmiechające się buzie uczniów naszej szkoły. Wszyscy od samego rana "zarażali się" uśmiechem, który udzielał się również na lekcjach. Mały Samorząd Uczniowski przez cały dzień zachęcał wszystkich do włączenia się do akcji "Śmiech to zdrowie". Pięknie uśmiechnięte buźki, które teraz zdobią wnętrza klas, zostały wykonane na lekcjach, a na przerwach każdy mógł podzielić się uśmiechem oraz zabrać ze sobą przygotowany w formie ulotki "Uśmiech za darmo".

W naszej szkole nigdy nie brakuje uśmiechu, a wszyscy uczniowie wiedzą, że "Śmiech to zdrowie!". 

W piątek, 5 listopada przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego, wraz ze swoimi najmłodszymi kolegami i koleżankami z klasy 1a odwiedzili Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień. Dzieci w ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce pomodliły się i zapaliły znicze przy pomniku upamiętniającym bohaterów Armii Radzieckiej poległym w obronie naszej Ojczyzny. Niewątpliwie takie wyjścia to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z klasą 1a na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com