Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Tego dnia w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy w celu okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.
Z tej okazji w naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski przygotował szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków.
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie klas 1-3 podjęli takowe wyzwania i w miarę możliwości ubrali się na niebiesko oraz mieli ze sobą niebieski balony.

Klasa IIa świadoma swoich praw, które zaprezentowali na swoim plakacie.

Światowy Dzień Uśmiechu jest wspaniałą okazją do wyrażania radości i przekazywania pozytywnej energii. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle "smiley face". Badania naukowe dowodzą, że ma on pozytywny wpływ na nasz organizm, gdyż redukuje stres, dotlenia organizm, rozluźnia, a  nawet wzmacnia naszą odporność. Znane od dawna powiedzenie "Śmiech to zdrowie" nie jest jedynie metaforą. 

Tego dnia można było z daleka zauważyć uśmiechające się buzie uczniów naszej szkoły. Wszyscy od samego rana "zarażali się" uśmiechem, który udzielał się również na lekcjach. Mały Samorząd Uczniowski przez cały dzień zachęcał wszystkich do włączenia się do akcji "Śmiech to zdrowie". Pięknie uśmiechnięte buźki, które teraz zdobią wnętrza klas, zostały wykonane na lekcjach, a na przerwach każdy mógł podzielić się uśmiechem oraz zabrać ze sobą przygotowany w formie ulotki "Uśmiech za darmo".

W naszej szkole nigdy nie brakuje uśmiechu, a wszyscy uczniowie wiedzą, że "Śmiech to zdrowie!". 

W piątek, 5 listopada przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego, wraz ze swoimi najmłodszymi kolegami i koleżankami z klasy 1a odwiedzili Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień. Dzieci w ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce pomodliły się i zapaliły znicze przy pomniku upamiętniającym bohaterów Armii Radzieckiej poległym w obronie naszej Ojczyzny. Niewątpliwie takie wyjścia to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z klasą 1a na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego odbyły się w naszej szkole 26.10.2021r. Głosowanie poprzedzone było kampanią wyborczą. Naszą szkołę wypełniły piękne, kolorowe plakaty z programem wyborczym kandydatów oraz kreatywne hasła wyborcze. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla najmłodszych uczniów. Uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych decyzji. 

W głosowaniu udział brali uczniowie klas 1-3, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 18 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania, 3 były nieważne (ze względu na zbyt dużą liczbę znaków X zaznaczonych na karcie wyborczej).

Skład Małego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022:

  1. Przewodnicząca Nadia Jankowska 
  2. Zastępca przewodniczącej Oskar Dąbkowski
  3. Sekretarz Oskar Zuzański

Członkowie (kolejność przypadkowa):

  • Michalina Bryła  
  • Maja Kiełkiewicz  
  • Łukasz Grabowski 
  • Pola Wyrozumska 
  • Ksawery Badura  
  • Zuzanna Wojtyczka 

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jest to świetna okazja do ujawniania talentów, budowania wiary we własne możliwości i odkrywania pokładów kreatywności. Tego dnia każdy staje się artystą, dzięki czemu powstają wyjątkowe prace. W naszej szkole uczniowie z Kropką w roli głównej tworzyli swoje niepowtarzalne prace.