29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione w 2001r. Celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Patronem tego święta jest Joanna Porazińska, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in. "Szewczyka Dratewki".
Głośne czytanie książek ma wiele pozytywnych stron, wśród nich możemy wymienić: wzbogacanie słownictwa, stymulowanie rozwoju, wzbogacanie wyobraźni. Ten wyjątkowy dzień jest również okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z rodziną i kolegami.
W akcję głośnego czytania w tym roku włączyła się najmłodsza społeczność naszej szkoły, a mianowicie członkowie Małego Samorządu Uczniowskiego. To właśnie oni swoim kolegom i koleżankom przeczytali wybrane bajki, między innymi "Jaś i Małgosia" czy "Jak Wojtek został strażakiem".

Nasz starszy kolega pięknym czytaniem zachęcił młodsze dzieci do przeczytania książeczki o przygodach Wojtka strażaka.

Zuzia i Jagoda z klasy 3c w Dniu Głośnego Czytania zaprezentowały w klasach: 1a, 1b i 2b swoje ulubione książki.

Zuzia i Jagoda z 3c prezentujące swoje ulubione książki kolegom i koleżankom.

Klasa 1c przywitała dwie starsze koleżanki z klasy 3c, które z zaangażowaniem odczytały młodszym uczniom bajkę o Czerwonym Kapturku.