Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Tego dnia w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy w celu okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.
Z tej okazji w naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski przygotował szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków.
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie klas 1-3 podjęli takowe wyzwania i w miarę możliwości ubrali się na niebiesko oraz mieli ze sobą niebieski balony.

Klasa IIa świadoma swoich praw, które zaprezentowali na swoim plakacie.

Pamiątkowe zdjęcie uczniów klas I-III w barwach niebieskich - grupa 1

Pamiątkowe zdjęcie uczniów klas I-III w barwach niebieskich - grupa 2

Klasa Ia świadoma swoich praw, które zaprezentowali podczas prac plastycznych.