W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę, 02.03.2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Solidarności z UkrainąUczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy żółto-niebieskie, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada.

W szkole przeprowadzono szereg pogadanek na temat trwającego konfliktu. Uczniowie zorganizowali też zbiórkę pieniędzy. Społeczność Dziewiętnastki ma wielkie serce, uzbierano ponad 2500 zł, które zostaną przekazane fundacji PAH.

Przedstawiciele SU liczą zebrane pieniądze

Wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy!