Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

W sobotę, 1 lutego 2020 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu już po raz dziesiąty spotkali się uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z całego miasta. Uczniowie brali udział w konkursie "SZLAKIEM WIELKICH UMYSŁÓW". Trzyosobowe zespoły miały do pokonania szlak, na którym było pięć przystanków. W "Pracowni Pitagorasa" uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi. W "Ogrodzie Darwina" uczestnicy konkursu mogli poznać prawa natury i odkrywać ciekawe zależności. Mogli również eksperymentować i zmierzyć się z prawami fizyki w "Wannie Archimedesa". Natomiast w "Salonie Kartezjusza" mieli do rozwiązania ciekawe łamigłówki, "Pokój Mendelejewa" dostarczał wielu niespodzianek podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. W konkursie wystartowało 29 drużyn z 8 szkół podstawowych. Oto najlepsze drużyny:

29.01.2020r. zakończył się konkurs: "Św. Jan Paweł II – pasterz i przyjaciel młodych". Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – OPOLE 2020 był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu.
W naszej szkole zebraliśmy 41 prac, z czego 10 zostało wysłanych do ostatniego etapu konkursu. Zadecydowało o tym jury w składzie: ks. Michael Muskała (przewodniczący) oraz Aneta Knapik-Król i Justyna Amenas.

W sobotę, 11 stycznia 2020r., odbyły się we Wrocławiu zawody drugiego stopnia XV Olimpiady Matematycznej Juniorów. W zawodach tych wziął udział uczeń naszej szkoły Marek Tomas z klasy 8d, który jako jedyny z naszego miasta Kędzierzyna-Koźla zakwalifikował się do drugiego etapu olimpiady.
Podczas trzech godzin miał okazję zmierzyć się z pięcioma otwartymi zadaniami konkursowymi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za dwa tygodnie.
Cieszymy się bardzo z sukcesu Marka, bo udział w regionalnym etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów jest dużym wyróżnieniem dla niego,dla naszej szkoły i naszego miasta. Gratulacje dla Marka!