Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

30 października 2019r. odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Piosenki "Kłodnickie mikrofony". Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu. Patronat nad konkursem objął Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla oraz Rada Osiedla Kłodnica. Reprezentantem szkoły w kategorii klas I-III był Adam Dziendzioł z klasy 3a, który brawurowo wykonał utwór z repertuaru zespołu Maanam pt. "Cykady na Cykladach" i tym samym wyśpiewał sobie I miejsce. W kategorii klas IV-VI szkołę reprezentowali: Wojtek Toczek z 5a i Julia Struś z 6e. Wojtek przepięknie wykonał utwór z repertuaru Leonarda Cohena pt. "Alleluja", za co został uhonorowany najwyższą nagrodą konkursu: Grand Prix.
Chłopcom gratulujemy zdobytych nagród, a Julii udanego występu.

W sobotę 26.10.2019r. przed halą sportową "Śródmieście" przy al. Jana Pawła II od godz. 10:00 organizowane były biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina". Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie mieszkańcom miasta aktywnego spędzenia czasu wolnego.
W ramach programu "Trzymaj Formę" realizowanego od kilku lat w naszej szkole liczna grupa - ponad 50 osób, wystartowała w biegach. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Długość biegu uzależniona była od kategorii wiekowej i wynosiła od 100 do 1000m. Nie brakowało ostrej rywalizacji, ale najważniejsze były dobra zabawa i aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trzon naszej reprezentacji stanowili uczniowie klas lekkoatletycznych, ale nie zabrakło również przedstawicieli innych klas. Nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium, a dziewczęta z rocznika 2007-2008 nie dały szans innym zawodniczkom i uplasowały się na pierwszych trzech miejscach. Na zakończenie zawodów odbył się marszobieg integracyjny dla wszystkich chętnych, w którym uczestniczyli również rodzice naszych zawodników. Każdy zawodnik, który ukończył swój bieg otrzymał piękny medal, a  pierwsze trzy osoby z każdej kategorii wiekowej nagrodzone były pucharem i nagrodą rzeczową.

Zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzyn-Koźle w dniach 7-8 września 2019 startowali na Podkarpaciu w Krajowym Turnieju Badmintona w Żyrakowie i Straszęcinie. W najmłodszej kategorii do lat 9 na najwyższym stopniu podium stanęła Lena Maślanka. W kategorii do lat 11 wśród dziewcząt na III miejscu uplasowała się Julia Mrozek. W kategorii do lat 13 Tymoteusz Cybulski zajął II miejsce w grze pojedynczej. Maciej Zmarz (PSP 19) /Klaudia Rzeszutek w grze mieszanej zajęli III miejsce, natomiast w parze z K. Drymajło nasz zawodnik zajął II miejsce.

W dniach 13-15 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sianowie w Ogólnopolskim Grand Prix Juniorów i Młodzików w Badmintonie. Podczas zawodów uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 po raz kolejny pokazali klasę. W tym wysoko punktowanym turnieju udało się nam wywalczyć aż trzy medale.
Złoty medal w grze podwójnej zdobyła Julia Wójcik (PSP 19) / J. Stankiewicz.
Srebrny medal w grze mieszanej wywalczyła również Julia Wójcik (PSP 19) /M. Golas.
Brązowy medal w grze podwójnej dołożył Dominik Juhnke /Igor Jasek.
Gratulujemy występu wszystkim zawodnikom.

W dniach 12-13 października w Kępnie odbył się X Międzynarodowy Turniej Charytatywny "Giganci Siatkówki" z udziałem drużyn z Polski i Włoch. Tegorocznymi „Gigantami” byli PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Power Volley Milano oraz Gas Sales Piacenza Volley.
Udział w tym wydarzeniu był nagrodą za zdobycie II miejsca w czerwcowym turnieju „Mali Giganci Siatkówki”. Wywalczona przez dziewczyny z klas 8a i 7a nagroda była wielką atrakcją dla nas wszystkich. Dzięki niej mogliśmy uczestniczyć w fantastycznej imprezie, na której panowała sportowa atmosfera, a przede wszystkim mogliśmy zobaczyć siatkówkę na wysokim poziomie. Po rozegranych meczach był również  czas na pamiątkowe zdjęcia z trenerami i zawodnikami.