Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

W związku z dużym zainteresowaniem Biegiem przełajowym MONDO, który odbył się 23.05.2020, organizator Szkolny Związek Sportowy „opolskie” postanowił poszerzyć współzawodnictwo o dodatkowe biegi. Zorganizowano więc Grand Prix Mondo Opolszczyzny, w skład którego wchodziły trzy biegi. Aby zdobyć ten tytuł należało wziąć udział w dwóch z trzech biegów Mondo: 23.05.2020r, 04.06.2020r, 11.06.2020r. Warunkiem było, aby nie biegać na stadionie, gdyż jest to bieg przełajowy. Do weryfikacji wyniku należało przesłać screen (zrzut z ekranu telefonu) do organizatora. Do wyniku końcowego liczyły się dwa ( najlepsze) z trzech wyniki: tzn. każdy miał prawo udziału we wszystkich biegach, jednak liczyły się tylko dwa z nich.
W zawodach wystartowało 317 dziewcząt i 257 chłopców z całego województwa. Czwórka naszych uczniów pomimo trudnych warunków bardzo ambitnie podeszła do zadania i brała udział we wszystkich trzech biegach. Byli to: Laura Świerczek kl.6b, Kinga Dudzik kl.5b, Michał Popiel kl.5b, Krzysztof Świerczek kl.3b.
Zobacz wszystkie wyniki naszych reprezentantów:

Dnia 23.05.2020r. odbył się pierwszy bieg przełajowy MONDO. Bieg zorganizowany był przez Szkolny Związek Sportowy „OPOLSKIE”. W zawodach mógł wystartować każdy uczestnik szkoły podstawowej, który pobrał odpowiednią darmową aplikację, indywidualnie przebiegł określony dystans i przesłał screen dystansu i czasu do organizatora. Zawodnicy startowali na dystansach od 400 do 1000 metrów. Łącznie w biegu indywidualnie wystartowało 376 uczestników (208 dziewcząt i 168 chłopców). Pomimo trudnej sytuacji kilkoro naszych uczniów odważyło się na start w biegu. Naszą szkołę reprezentowało 5 zawodników. Najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy 6b - Laura Świerczek, która w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce w województwie. Zobacz wyniki biegu wszystkich naszych uczniów:

Nauczycielka języka polskiego - Pani Ewa Baraniuk - odkryła literackie talenty swoich uczniów. Dowodem tego są trzy nadesłane wiersze, których autorami są Jej podopieczni. Zgodnie z wolą autorów wiersze podpisane są tylko imieniem bądź jego skrótem. Motywem przewodnim jest koronawirus i nauka w domu. Sprawdźcie, co napisali. Wiersze można przeczytać po rozwinięciu artykułu.