Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

Tadeusz Bryła jest uczniem klasy 7a mistrzostwa sportowego w piłce siatkowej. W grudniu wziął udział w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Pierwszy etap składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się w szkole oraz korespondencyjnej. Uczestnicy olimpiady mieli miesiąc na rozwiązanie w domowym zaciszu bardzo trudnych zadań. W dniu 21 grudnia 2023r. otrzymaliśmy wiadomość, że Tadek został zakwalifikowany do II etapu w Krakowie. Brawo!

W dniu 13 stycznia 2024r. w Krakowie, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Tadeusz Bryła przystąpił do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. 

Sport i nauka mogą iść w parze, tego przykładem jest nasz uczeń Tadeusz Bryła.

 Tadek przed Uniwersytetem Jagiellońskim.

Przed samymi świętami zostały ogłoszone oficjalne wyniki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego BÓBR 2023.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przygotowania konkursowe i udział w zmaganiach. Na apelu podsumowującym semestr pierwszy wszyscy uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.
W rozwinięciu artykułu prezentujemy najlepsze wyniki osiągnięte przez uczniów naszej szkoły. Tu zostały ogłoszone progi punktowe, które ustalili organizatorzy dla tej edycji konkursu.
Już dziś zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

W poniedziałek 18.12.2023 r. odbył się VII Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego "Mistrz Słówek" dla klas  6-8.

Głównymi celami konkursu było poszerzenie poznanego słownictwa, wdrażanie do współpracy w grupie, stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesu oraz uczenie zdrowej rywalizacji.

W konkursie wzięło udział sześć szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla. Nasi uczniowie 7 klasy dwujęzycznej w składzie: Magdalena Wójcik, Adam Guzy, Amelia Piechaczek, Piotr Morawski zajęli I miejsce. Serdeczne gratulacje!

Reprezentanci naszej szkoły - uczniowie z klasy 7d dwujęzycznej

8 grudnia 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom - dzieci poetom". W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z 12 szkół, w tym również z kilku szkół spoza terenu naszego miasta. Naszą szkołę reprezentowali laureaci przeprowadzonego wcześniej Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: Marta Toczek - recytująca wiersz M. Wnukowskiego "Ścieżka w środku lasu" oraz Józef Otrząsek z wierszem J. Brzechwy "Na straganie". Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitym przygotowaniem - co znacznie podniosło poziom rywalizacji między małymi artystami. Po zakończonych recytacjach, dzieci czekając na ogłoszenie wyników brały udział w warsztatach artystycznych tworząc mikołajkowe prace plastyczne.
Laureatami tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego okazali się nasi uczniowie:

I miejsce
Józef Otrząsek kl. 2b (nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Pyrsz)

III miejsce
Marta Toczek kl. 3a (nauczyciel przygotowujący: Aldona Kasperska)

Brawo dla naszych uzdolnionych, małych artystów, którzy okazali się WIELCY reprezentując naszą szkołę!

 Uczniowie reprezentujący szkołę nr 19 w konkursie recytatorskim.

7 grudnia w naszej szkole odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy. W szranki stanęło 22 uczniów klas IV-VIII. Uczniowie rozegrali 7 zaciętych rund, po których wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Stanisław Stafa 8a
II miejsce: Pola Dulęba 7d
III miejsce: Paweł Nowicz 7c
IV miejsce ex aequo: Tadeusz Bryła i Adam Cichoń (obaj z 7a).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zwycięzcy wraz z panem dyrektorem Damianem Szyszko.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com