Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W sobotę 18 marca 2023 r. odbył się  w naszej szkole XVIII Miejski Turniej Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział 11 szkół podstawowych z naszego miasta, łącznie uczestniczyło 103 uczniów

Najlepsze wyniki indywidualne naszych uczniów:

Klasy piąte

Piotr Estko 5c - I miejsce

Krzysztof Wach 5a - III miejsce

 Łukasz Kałamaga 5c - III miejsce

Klasy szóste i siódme

Adam Dziendzioł  6c - IV miejsce

Klasy ósme

Szymon Nierychło 8d - II miejsce

Zofia Kulak 8a - III miejsce

Bartosz Kisieniowski 8d - IV miejsce

Szymon Bielański 8e - V miejsce

15 marca w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach odbyła się XII edycja konkursu "Chemiczna Głowa". Uczniowie sprawdzali tam swoją chemiczną wiedzę rozwiązując zadania i pracując w laboratorium. Zapoznali się z organizacją pracy w pracowni chemicznej, zasadami BHP, które tam obowiązują, a następnie przystąpili do badań, których celem była identyfikacja substancji chemicznych. Uczennica klasy 8A Zofia Kulak w konkursie indywidualnym zajęła I miejsce, zdobywając 100% punktów, a drużyna w składzie: Zofia Kulak, Kosma Saniawa oraz Wojciech Toczek wywalczyła IV lokatę. Szkolną drużynę wspierała grupa kibiców, która brała udział w grze terenowej i zdobywała punkty za wykonanie przygotowanych zadań. 

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w konkursie wraz z opiekunem odbierają nagrodę.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku,  brali udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. W tym roku aż pięcioro z nich uzyskało bardzo wysokie wyniki na etapie miejskim i reprezentowało naszą szkołę i miasto w etapie wojewódzkim.  Szymon Nierychło z klasy 8D był uczestnikiem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Michał Czech z klasy 8D, Wojciech Toczek i Alicja Haider z klasy 8E - Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, Zofia Kulak z klasy 8A oraz Wojciech Toczek z klasy 8E - Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. 

Zdobyli w Opolu 4 tytuły laureatów zdobywając co najmniej 85% punktów możliwych do uzyskania. Wojciech Toczek został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Michał Czech uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, a Zofia Kulak została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zdobywając 100% możliwych punktów. Zosia jest też Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, tytuł ten zdobyła rok wcześniej. Alicja Haider uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Uczniowie, którzy wzięli udział w wojewódzkim etapie różnych konkursów przedmiotowych w bieżącym roku szkolnym.

W sobotę 4 marca w Osiedlowym Domu Kultury Komes odbyła się XXIV edycja Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowała Zosia Kulak z kl. 8a. Podczas konkursu uczniowie musieli napisać wyjątkowo trudne dyktando pełne ortograficznych pułapek, co okazało się niełatwym zadaniem oraz odpowiedzieć na liczne pytania związane z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji. Każdy uczestnik musiał również popisać się talentem pisarskim i zredagować ulotkę reklamującą wybrane miejsce. Zosia wykazała się niezwykłym zmysłem ortograficznym oraz wiedzą dotyczącą poprawnej pisowni, dzięki czemu zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy Zosi i życzymy dalszych sukcesów! 

Pamiątkowe zdjęcie - Zosia prezentuje otrzymany dyplom.

3 lutego 2023 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII i VIII naszego miasta. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Naszą szkołę reprezentowali: Kosma Saniawa, Szymon Gruszecki, Małgorzata Hebda i Marta Jagodzińska. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętnościami językowymi, a Kosma Saniawa z klasy 8c zajął I miejsce w tym konkursie.

Uczestnicy rozwiązywali test, w którym zmierzyli się z zagadnieniami z zakresu geografii, historii, kultury, życia politycznego i życia codziennego w krajach niemieckojęzycznych. Głównym celem konkursu było podnoszenie poziomu umiejętności językowych, rozbudzanie zainteresowania językiem niemieckim, kulturą, tradycjami, historią i geografią krajów niemieckiego obszaru językowego, a także motywowanie do samodzielnej pracy.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com