Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Podajemy wyniki szkolnego konkursu ortograficznego. Do etapu miejskiego, który odbędzie się 25.11.2021 o godzinie 16:00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 przechodzą pierwsze trzy osoby:

Artur Janus 8 F
Zofia Kulak 7 A
Nadia Ilnicka 8 E

"Upcykling, czyli coś z niczego" - pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole tegoroczną kampanię "Sprzątanie Świata" (ang. Clean Up the World). Po raz kolejny udowodniliście, że Wasza kreatywność i wyobraźnia nie mają granic. Z pozornie nieprzydatnych materiałów, które większość ludzi bez zastanowienia wyrzuciłaby do kosza, stworzyliście niepowtarzalne, ekologiczne i przy tym naprawdę piękne przedmioty. Obok urokliwych dekoracji, akcesoriów czy ozdób nie zabrakło rzeźb i obrazów, a nawet stylowych mebli, których nie powstydziliby się światowej sławy designerzy. Życząc Wam jeszcze wielu twórczych pomysłów z radością ogłaszam zwycięzców - szczegóły w rozwinięciu artykułu.

EKO dekoracje – prace uczniów biorących udział w konkursie.

Dnia 26.10.2021r. na stadionie miejskim „Kuźniczka” w ramach popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży szkolnej naszego regionu odbyły się zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 17 dziewcząt i 24 chłopców. Mieliśmy zawodników prawie w każdej konkurencji, którzy wielokrotnie stawali na podium. Godnie nas reprezentując dziewczęta zdobyły 15, a chłopcy 13 krążków różnego koloru. Naszą multimedalistką okazała się uczennica klasy 8b Laura Świerczek, która zdobyła 3 medale: 1 złoty i 2 srebrne.

Zobacz wyniki wszystkich naszych reprezentantów (dokument pdf, 439 pdf)

Bieg dziewcząt starszych na dystansie 600m.

Artus Janus - zdobywca tytułu PRYMUS OPOLSZCZYZNYZaszczytne miano "Prymusa Opolszczyzny", wśród trzydziestu nagrodzonych, zdobył uczeń naszej szkoły - Artur Janus. Obecnie jest on uczniem klasy 8 o profilu dwujęzycznym.
Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego "Prymus Opolszczyzny" przyznawana jest corocznie przez Zarząd Województwa Opolskiego uczniom, którzy w dziedzinie edukacji zdobywają wybitne osiągnięcia. Artur zdecydowanie należy do tego grona. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, a także uczestniczy w wielu konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Jak sam mówi, posiada szeroki wachlarz zainteresowań: od literatury, poprzez historię i muzykę, na grafice i grach komputerowych kończąc, jednakże jego największymi pasjami są język polski i angielski. W wolnych chwilach czyta książki, szczególnie fantastycznonaukowe, tworzy projekty graficzne i chętnie gra w gry komputerowe. Wziął udział w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN i jako jedyny reprezentant naszego województwa zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Ogromna praca i włożony wysiłek zaowocowały - Artur otrzymał tytuł finalisty konkursu.

Zobacz list gratulacyjny Marszałka Województwa Opolskiego (plik pdf, 327 KB)

W pochmurną środę 06.10.2021r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Opolu odbył się Wojewódzki Festiwal Sztafet. Zawody przeprowadzone były w trzech kategoriach: dzieci- rocznik 2009 i młodsi, młodzież szkolna – rocznik 2007-2008, licealiada – rocznik 2002 i młodsi.

Zawodnicy wszystkich kategorii startowali w sztafetach sprinterskich 4 x 100m. Dodatkowo dzieci miały do pokonania sztafetę szwedzką tj. 400m-300m-200m-100m, młodzież szkolna sztafetę olimpijską tj. 100m-200m-400m-800m, a licealiści sztafetę mieszaną 4x400m. 

Nasi uczniowie i uczennice reprezentowali powiat kędzierzyńsko-kozielski w sztafetach:

szwedzkiej dziewcząt i chłopców oraz w olimpijskiej dziewcząt i chłopców.

Oba zespoły startujące w sztafecie olimpijskiej zaprezentowały się bardzo dobrze. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli wysokie 5 miejsce. Zespoły te stanowili uczniowie i uczennice jednej klasy 8b o profilu piłkarsko-lekkoatletycznym. Drużyny roczników młodszych, którzy też dobrze wypadli, to również reprezentanci klas sportowych: 7b, 5a, 5b i 4b.

Zobacz wyniki i skład poszczególnych sztafet.

Start sztafety olimpijskiej dziewcząt