Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

13 czerwca 2023 r. w sali kina "Twierdza" odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskich edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich zajęli I, II lub III miejsce. Podziękowania otrzymali również nauczyciele wyróżnionych uczniów. Najwięcej nagród zdobyli uczniowie naszej szkoły - prezentujemy listę nagrodzonych:

Zofia Kulak: chemia, fizyka, matematyka

Wojciech Toczek: chemia, biologia 

Szymon Nierychło: matematyka, biologia

Michał Czech: biologia

Marta Jagodzińska: biologia

Martyna Kowalska: język angielski

Filip Pietrzyk: historia

Alicja Haider: biologia

Kosma Saniawa: fizyka

Wyróżnieni uczniowie i nauczyciele z Panią Prezydent

15 czerwca piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w LO II. Zwyciężył Szymon Bielański (8e), tuż za nim na II pozycji uplasował się Dawid Małek (również 8e). Niewiele zabrakło Stanisławowi Stafie (7a) by znaleźć się na podium, zajął on bowiem również wysokie IV miejsce. W kategorii dziewcząt rywalizowały dwie nasze uczennice Pola Dulęba i Wioletta Gajda (obie 6a), które zajęły kolejno II i III miejsca. „Dziewiętnastka” była niepokonana i zwyciężyła również w kategorii szkół. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania szachami wśród młodych ludzi i serdecznie gratulujemy uczestnikom.

Reprezentanci PSP 19 z opiekunem Sybillą Bulik

6 czerwca w Dobrzeniu Wielkim odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Nasi uczniowie zdobyli cztery tytuły laureatów:

  • Dwa tytuły zdobył WOJCIECH TOCZEK - w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym i Wojewódzkim Konkursie Biologicznym,
  • ZOFIA KULAK w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym - uzyskała 100% możliwych punktów (w ubiegłym roku Zosia została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego),
  • MICHAŁ CZECH - w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym.

Nagrody i dyplomy wręczał Pan Michał Siek - Opolski Kurator Oświaty oraz Pan Sławomir Kłosowski - Wojewoda Opolski. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w szkołach ponadpodstawowych. 

Zosia i Wojtek z Opolski Kuratorem Oświaty oraz opiekunami panią Bożeną Kotulską i panią Mariolą Szczecińską

W marcu złożyliśmy wniosek w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt pracowni przyrodniczej. Wniosek uzyskał pozytywną akceptację i wsparcie naszego Urzędu Miasta.

5 czerwca pani dyrektor Bożena Łotecka wraz z panem wiceprezydentem Wojciechem Jagiełło odebrała w Opolu eko-czek na 50 000 zł z przeznaczeniem na urządzenie Ekopracowni.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie prac. Chcemy, żeby już jesienią tego roku mogły się odbywać lekcje w nowej pracowni z wykorzystaniem nowych pomocy, m. in. monitora interaktywnego i zestawów badających nasze środowisko.

Dyrektor szkoły prezentuje otrzymany eko-czek.

Pod koniec maja odbyły się szkolne konkursy przedmiotowe klas III. Były to jednocześnie eliminacje do konkursów miejskich. 

Uczniowie z najlepszymi wynikami  reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym kl. III i Miejskim Konkursie Matematycznym kl. III, których organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Z przyjemnością możemy ogłosić, że poradzili sobie wyśmienicie. 

Nadia Jankowska z klasy 3c zajęła 3 miejsce, Natalia Wojtaszek z klasy 3b 4 miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym kl. III, natomiast Agnieszka Gąsior z kl. 3c i Oskar Zuzański z kl. 3b byli tuż za podium i zajęli 4 miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym kl. III. Serdecznie gratulujemy!

Najlepsi uczestnicy Miejskiego Konkursu Ortograficznego klas 3

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com