Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Biblioteka szkolna była organizatorem konkursu dla klas piątych i szóstych pod nazwą "Z polszczyzną na co dzień".
POLSZCZYZNA to jeden z 25 największych istniejących języków. Posługuje się nią ponad 40 mln ludzi w Polsce i na świecie. Polszczyzna ma ogromne możliwości słowotwórcze i nawet w przybliżeniu nie sposób oszacować liczby wyrazów, które liczy język polski. Jest o co dbać!
Każdy z nas chciałby mieć nieomylność językową. Popełniamy błędy, niektóre uparcie i niezmiennie. Co gorsza, wiele niepoprawnych wyrażeń uznajemy za prawidłowe! Dlatego serdecznie gratulujemy uczniom, którzy potrafili sprostać zadaniom konkursowym! Oto oni:

V miejsce drużynowo podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie wywalczyły Julia Wójcik oraz Malwina Gediga, uczennice klasy 7b PSP 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Dziewczęta już w grupie musiały zmierzyć się ze złotymi oraz brązowymi medalistkami rozgrywanych Mistrzostw Polski. Gratulujemy walki i zdobycia piątego miejsca w kraju.

26 lutego 2020 r. odbył się Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego. W konkursie tym, ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu, naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Przemek Hyla, Tania Kazanowska, Adam Kruk, Maja Ozdoba, Hania Sobota oraz Adam Dziendzioł, który zdobył wyróżnienie.
Przedmiotem konkursu było wygłoszenie z pamięci lub przeczytanie tekstu ze szczególną dbałością o poprawną wymowę.
W konkursie wzięło udział 81 dzieci.

3 II 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu został podsumowany projekt  pt. "Bezpieczny Senior" realizowany na terenie naszego województwa. Patronat nad tym projektem sprawowali: Opolski Kurator Oświaty, Komendant Wojewódzki Policji oraz Wojewoda Opolski. Obecny był również gość specjalny - wiceminister  p. Stanisław Szwed.
W ramach tego projektu  odbył się konkurs plastyczny, którego celem było wykonanie okolicznościowej kartki z życzeniami dla Babci i Dziadka. Wzięły w nim udział dzieci klas 4-8 z całego województwa opolskiego.  Miło jest nam ogłosić, że II miejsce w tym konkursie zajął uczeń naszej szkoły Karol Krzych z klasy 8c.
Otrzymał on pamiątkowy dyplom oraz bon o wartości 300 złotych.  Również został z nim przeprowadzony krótki wywiad w Radiu Doxa.  Było to bardzo miłe spotkanie, na którym można było porozmawiać z innymi uczestnikami konkursu. Organizatorzy zadbali także o miłą atmosferę - były występy i słodki poczęstunek. Gratulacje dla Karola!

Uczennica klasy siódmej – sportowej o profilu badminton Julia Wójcik miała bardzo pracowite ferie. Długi okres przygotowań zaowocował powołaniem do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które w dniach 14-16 lutego 2020r. odbyły się we Francji. Julia rozgrywała swoje pojedynki w grze mieszanej z Michałem Melaniukiem, z którym dotarła do drugiej rundy mistrzostw oraz w grze podwójnej z Mają Janko – trzecia runda turnieju.