Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

W sobotę, 11 stycznia 2020r., odbyły się we Wrocławiu zawody drugiego stopnia XV Olimpiady Matematycznej Juniorów. W zawodach tych wziął udział uczeń naszej szkoły Marek Tomas z klasy 8d, który jako jedyny z naszego miasta Kędzierzyna-Koźla zakwalifikował się do drugiego etapu olimpiady.
Podczas trzech godzin miał okazję zmierzyć się z pięcioma otwartymi zadaniami konkursowymi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za dwa tygodnie.
Cieszymy się bardzo z sukcesu Marka, bo udział w regionalnym etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów jest dużym wyróżnieniem dla niego,dla naszej szkoły i naszego miasta. Gratulacje dla Marka!

W dniu 10.12.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „Ekologiczno – Sportowa Olimpiada Uśmiechu”. Głównym celem turnieju było zachęcanie uczniów do aktywności ruchowej, uwrażliwianie na wartości zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad fair-play w rywalizacji sportowej. Turniej przeznaczony był dla uczniów klas 5, zespoły składały się z 8 zawodników (4 dziewcząt i 4 chłopców). Każdy zespół miał do wykonania zadania sprawnościowe w formie wyścigów rzędów oraz zadania teoretyczne i plastyczne dotyczące ekologii. W ramach programu „Trzymaj Formę” i my uczestniczyliśmy w imprezie. Naszą szkołę reprezentowała grupa lekkoatletów z klasy 5b. Po rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play zajęliśmy drugie miejsce. Drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom i drobne przybory sportowe. Natomiast każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i słodki upominek. Turniej przebiegał w miłej i pogodnej atmosferze. Przez cały czas trwania rywalizacji na twarzach uczestników gościło zadowolenie i uśmiech.

Uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Haisz 6a, Michalina Kosakowska 6a, Aleksandra Czarnecka 7d, Natalia Błachut 8a, Paweł Krupa 8d uczestniczyli w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Ola Czarnecka z klasy 7d, po dwóch dogrywkach, zajęła zaszczytne drugie miejsce. Jesteśmy dumni z Oli i z wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę.
Wcześniej uczestnicy Olimpiady przeprowadzili wydarzenie sportowe dla klas I-III - aktywną przerwę śródlekcyjną. Dzieci w rytmach muzyki ćwiczyły i tańczyły przez 15 minut.

Karolina Pietrzyk - opiekun PCK

Z 5 miejscem wróciły 7 grudnia nasze piłkarki nożne z XX Międzynarodowego Turnieju w Kietrzu. W turnieju tym startowało 6 wyselekcjonowanych wcześniej drużyn. Dziękuję Wam dziewczyny, z meczu na mecz grałyście coraz lepiej!