Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych. W tym roku z naszej szkoły, miasta i powiatu do drugiej tury przeszło dwoje uczniów: Artur Janus z kl. 7f oraz Karolina Zwarycz z kl. 8d. Razem z trojgiem innych uczestników z województwa opolskiego staną w szranki do kolejnego etapu.

W ramach konkursu uczniowie muszą wykazać się doskonałą znajomością zagadnień związanych z językiem polskim z zakresu literatury, gramatyki, leksyki oraz umiejętnością redagowania dłuższych form wypowiedzi. 

Na początku grudnia, w ramach Wojewódzkich Igrzysk Szkół, odbyły się po raz pierwszy Szkolne Mistrzostwa Opolszczyzny w szachach online. 2 grudnia zostały przeprowadzone zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej tj. rocznik 2006-2007, a 9 grudnia odbyły się Mistrzostwa szachowe w ramach Igrzysk Dzieci rocznik 2008 i młodsi. W grupie starszej w eliminacjach wzięło udział 60 zawodników(czek) startujących w dwóch grupach. W tej kategorii mieliśmy jedną reprezentantkę szkoły – Wiktorię Rajchel z klasy 7b, która w swojej grupie zajęła 27 miejsce.

W grupie młodszej, która podzielona była na 5 mniejszych grup mieliśmy 7 reprezentantów (6 chłopców i 1 dziewczynę). Ogółem w tej kategorii wiekowej wystartowało 137 zawodników(czek). Punktacja prowadzona była indywidualnie i drużynowo. Drużyna składała się z 3 chłopców i 1 dziewczyny. Wyniki naszych zawodników po grach eliminacyjnych: 

Znane są już wyniki pierwszego etapu konkursu Pix Programming Challenge. Do półfinału zakwalifikowało się aż 9 uczniów z naszej szkoły: 7 w kategorii ROOKIE (rocznik 2010-2014 ) oraz 2 w kategorii SKILLED (rocznik 2005-2009). Uczniowie Ci rozwiązali minimum 75% zadań eliminacyjnych. Wszystkim dziękuję za udział w konkursie, szczególne gratulacje dla półfinalistów (lista tych uczniów w rozwinięciu artykułu).
Kolejny etap konkursu Pix Programming Challenge rozpocznie się już w sobotę 5 grudnia o godz. 9:00 i potrwa do godziny 14:00. Pamiętajcie, że w trakcie trwania półfinałów istotny jest czas. Będzie on liczony od momentu opublikowania zadań, czyli od godz. 9:00. Postarajcie się rozwiązać jak najszybciej jak najwięcej zadań. POWODZENIA!

Wiosną tego roku odbył się bieg przełajowy Mondo. W związku z dużym zainteresowaniem tym biegiem organizator, Szkolny Związek Sportowy "opolskie", postanowił zorganizować również jesienne Mondo. Składało się ono, tak jak poprzednio, z trzech biegów. Tym razem zawodnik biorący udział w ogólnej klasyfikacji musiał uczestniczyć w każdym biegu. Biegi odbyły się w terminach: 7, 14 i 21 listopada. Bieg mógł być przeprowadzony w dowolnym miejscu, oprócz stadionu lekkoatletycznego. Do weryfikacji wyniku należało przesłać organizatorowi screen (zrzut z ekranu telefonu) z czasem i dystansem biegu. W zawodach startowali uczniowie z całego województwa.

W dniu 9 listopada, pierwszy raz w nietypowych okolicznościach nauki zdalnej, odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Uczniowie sprawdzali swoją znajomość mitów, umiejętność rozróżniania boskich atrybutów oraz wyjaśniania mitologicznych frazeologizmów.

Laur zwycięstwa a jednocześnie udział w kolejnym etapie konkursu przypadł uczniom, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów. Są to: Piotr Haczek, Jakub Haczek, Oliwia Szeląg i Paweł Krzyż.

Poniżej podajemy wszystkie wyniki w kolejności napływających rozwiązań (liczba zdobytych punktów/liczba maksymalna):