Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu

A A A

W maju odbył się VI przegląd piosenki wszelakiej pt.: "Majowe Nastroje". Konkurs zorganizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury i Publiczną Szkołę Podstawową nr 9. Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym konkursie. Przegląd obejmował powiat kędzierzyńsko-kozielski. W konkursie zostały zaprezentowane 42 piosenki. Nasz uczeń, piątoklasista Adam Dziendzioł zdobył nagrodę Grand Prix, wyróżnienie w kategorii klas 6-8 zdobył uczeń klasy 7 - Wojciech Toczek. Gratulujemy!

Pamiątkowe zdjęcie po wręczeniu nagrody Grand Prix dla Adama Dziendzioła

Wyniki konkursu - poniżej w rozwinięciu artykułu

W konkursie udział wzięło 30 uczniów. Prace przedstawiały święta w Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech. Lapbooki wykonane przez uczestników oceniono na podstawie stopnia kreatywności, trudności wykonania, estetyki oraz poprawności językowej. W rozwinięciu artykułu przedstawiamy wyniki.

Wyróżnione prace we wszystkich kategoriach językowych

W środę 27 kwietnia 2022r. odbyły się w Turawie drużynowe biegi przełajowe. Były to zawody na szczeblu wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny z każdej kategorii wiekowej. Miłą niespodziankę sprawiły siatkarki i przyszłe siatkarki z klasy 4a. Dziewczęta zajęły trzecie, medalowe miejsce. Skład zespołu to: Karolina Adamska, Karolina Wysocka, Laura Celi, Lena Kowalska, Agnieszka Gucwińska, Emilia Niżborska i Blanka Piechaczek.

By pisać wiersze, nie trzeba być poetą. Można sięgnąć po "wiersze z odzysku", które pozwolą stworzyć z istniejącego tekstu nowe arcydzieło poetyckie.  

Z okazji obchodów Światowego Dnia Poezji w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Wiersze z odzysku”. Zadaniem uczniów było dokonanie dekonstrukcji wybranego tekstu poetyckiego lub prozatorskiego, tak, aby nadać mu nowe brzmienie. Z zebranych prac wyłonieni zostali zwycięzcy. Oto oni:

Tematyczny obrazek: 21 marca - Światowy Dzień Poezji

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com