W dniach 12-13 października w Kępnie odbył się X Międzynarodowy Turniej Charytatywny "Giganci Siatkówki" z udziałem drużyn z Polski i Włoch. Tegorocznymi „Gigantami” byli PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Power Volley Milano oraz Gas Sales Piacenza Volley.
Udział w tym wydarzeniu był nagrodą za zdobycie II miejsca w czerwcowym turnieju „Mali Giganci Siatkówki”. Wywalczona przez dziewczyny z klas 8a i 7a nagroda była wielką atrakcją dla nas wszystkich. Dzięki niej mogliśmy uczestniczyć w fantastycznej imprezie, na której panowała sportowa atmosfera, a przede wszystkim mogliśmy zobaczyć siatkówkę na wysokim poziomie. Po rozegranych meczach był również  czas na pamiątkowe zdjęcia z trenerami i zawodnikami.