W sobotę 26.10.2019r. przed halą sportową "Śródmieście" przy al. Jana Pawła II od godz. 10:00 organizowane były biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina". Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie mieszkańcom miasta aktywnego spędzenia czasu wolnego.
W ramach programu "Trzymaj Formę" realizowanego od kilku lat w naszej szkole liczna grupa - ponad 50 osób, wystartowała w biegach. Start i meta biegów znajdowały się na parkingu przed halą sportową. Długość biegu uzależniona była od kategorii wiekowej i wynosiła od 100 do 1000m. Nie brakowało ostrej rywalizacji, ale najważniejsze były dobra zabawa i aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trzon naszej reprezentacji stanowili uczniowie klas lekkoatletycznych, ale nie zabrakło również przedstawicieli innych klas. Nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium, a dziewczęta z rocznika 2007-2008 nie dały szans innym zawodniczkom i uplasowały się na pierwszych trzech miejscach. Na zakończenie zawodów odbył się marszobieg integracyjny dla wszystkich chętnych, w którym uczestniczyli również rodzice naszych zawodników. Każdy zawodnik, który ukończył swój bieg otrzymał piękny medal, a  pierwsze trzy osoby z każdej kategorii wiekowej nagrodzone były pucharem i nagrodą rzeczową.

Wyniki naszych reprezentantów:

rocznik 2009-2010