30 października 2019r. odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Piosenki "Kłodnickie mikrofony". Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu. Patronat nad konkursem objął Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla oraz Rada Osiedla Kłodnica. Reprezentantem szkoły w kategorii klas I-III był Adam Dziendzioł z klasy 3a, który brawurowo wykonał utwór z repertuaru zespołu Maanam pt. "Cykady na Cykladach" i tym samym wyśpiewał sobie I miejsce. W kategorii klas IV-VI szkołę reprezentowali: Wojtek Toczek z 5a i Julia Struś z 6e. Wojtek przepięknie wykonał utwór z repertuaru Leonarda Cohena pt. "Alleluja", za co został uhonorowany najwyższą nagrodą konkursu: Grand Prix.
Chłopcom gratulujemy zdobytych nagród, a Julii udanego występu.