W dniu 10.12.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „Ekologiczno – Sportowa Olimpiada Uśmiechu”. Głównym celem turnieju było zachęcanie uczniów do aktywności ruchowej, uwrażliwianie na wartości zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad fair-play w rywalizacji sportowej. Turniej przeznaczony był dla uczniów klas 5, zespoły składały się z 8 zawodników (4 dziewcząt i 4 chłopców). Każdy zespół miał do wykonania zadania sprawnościowe w formie wyścigów rzędów oraz zadania teoretyczne i plastyczne dotyczące ekologii. W ramach programu „Trzymaj Formę” i my uczestniczyliśmy w imprezie. Naszą szkołę reprezentowała grupa lekkoatletów z klasy 5b. Po rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play zajęliśmy drugie miejsce. Drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom i drobne przybory sportowe. Natomiast każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i słodki upominek. Turniej przebiegał w miłej i pogodnej atmosferze. Przez cały czas trwania rywalizacji na twarzach uczestników gościło zadowolenie i uśmiech.

Skład reprezentacji - klasa 5b LA:
Maksymilian Bek
Otylia Błachut