W sobotę, 1 lutego 2020 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu już po raz dziesiąty spotkali się uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z całego miasta. Uczniowie brali udział w konkursie "SZLAKIEM WIELKICH UMYSŁÓW". Trzyosobowe zespoły miały do pokonania szlak, na którym było pięć przystanków. W "Pracowni Pitagorasa" uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi. W "Ogrodzie Darwina" uczestnicy konkursu mogli poznać prawa natury i odkrywać ciekawe zależności. Mogli również eksperymentować i zmierzyć się z prawami fizyki w "Wannie Archimedesa". Natomiast w "Salonie Kartezjusza" mieli do rozwiązania ciekawe łamigłówki, "Pokój Mendelejewa" dostarczał wielu niespodzianek podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. W konkursie wystartowało 29 drużyn z 8 szkół podstawowych. Oto najlepsze drużyny: