Absolwent naszej szkoły Jakub Korejba został mistrzem Polski w rzucie dyskiem w kategorii U-18.

Tak niedawno chodził jeszcze korytarzami naszej szkoły, tak niedawno zaczynał swoją drogę sportową w klasie lekkoatletycznej naszego gimnazjum pod okiem nauczyciela wf i trenera LA pani Beaty Nowak. Później doskonalił i szlifował swoje umiejętności z kolejnymi trenerami: Juliuszem Czerwem i Adamem Dominem.
Jakub Korejba w latach 2016-2019 był naszym uczniem. Małymi krokami posuwał się do przodu po ścieżce swojej kariery sportowej. Reprezentował szkołę we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Biegał, skakał i rzucał, był też reprezentantem szkolnej drużyny w koszykówce i piłce ręcznej. Posiada dużą wiedzę sportową, zajmował czołowe miejsca w konkursach wiedzy o sporcie i wiedzy olimpijskiej. Był uczniem - sportowcem, który się nigdy nie poddawał, mimo wielu napotkanych trudności. Wielokrotnie poprawiał swoje rekordy życiowe i rekordy szkoły w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Jest rekordzistą szkoły w poprawianiu szkolnych rekordów. Poprawiał je prawie na każdych zawodach.

Jakub Korejba - zdobywca złotego medalu w rzucie dyskiem w kategorii U-18 podczas 52 Mistrzostw Polski

Dysk 1kg
2018r. 42,83m
2018r. 47,66m
2019r. 54,61m
2019r. 55,85m

Kula 5kg
2018r. 11,50m
2019r. 12,51m
2019r. 12,94m

Sztafeta 4x100m
2017r. 51,8s
2018r. 49,7s

Ten jego upór i ciężka praca dziś zaowocowały i został Mistrzem Polski w rzucie dyskiem w kategorii U-18.
W dniach 18-20 września w Radomiu odbyły się 52 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce do lat 18, czyli zmagania mistrzowskie juniorów młodszych. Nasze miasto reprezentował właśnie Kuba, startując w rzucie dyskiem. Nasz zawodnik do finału wszedł z 6 wynikiem eliminacji 48,19m, ale w finale już pokazał na co go stać. Posyłając dysk na odległość 57,87m poprawił swój rekord życiowy jednocześnie zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski.
Jesteśmy bardzo dumni z naszego absolwenta. Serdecznie gratulujemy Kubie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Dekoracja medalowa - Jakub Korejba na najwyższym stopniu podium