Wiosną tego roku odbył się bieg przełajowy Mondo. W związku z dużym zainteresowaniem tym biegiem organizator, Szkolny Związek Sportowy "opolskie", postanowił zorganizować również jesienne Mondo. Składało się ono, tak jak poprzednio, z trzech biegów. Tym razem zawodnik biorący udział w ogólnej klasyfikacji musiał uczestniczyć w każdym biegu. Biegi odbyły się w terminach: 7, 14 i 21 listopada. Bieg mógł być przeprowadzony w dowolnym miejscu, oprócz stadionu lekkoatletycznego. Do weryfikacji wyniku należało przesłać organizatorowi screen (zrzut z ekranu telefonu) z czasem i dystansem biegu. W zawodach startowali uczniowie z całego województwa.

Naszą szkołę w pierwszym biegu reprezentowały 4 osoby w trzech rocznikach:

Dziewczęta rocznik 2011
Maja Kowalska kl. 3c - 8 miejsce

Chłopcy rocznik 2010
Tadeusz Bryła kl. 4a - 6 miejsce
Paweł Nowicz kl. 4c - 25 miejsce

Chłopcy rocznik 2008
Maciej Zmarz kl.7c - 9 miejsce

Uczeń klasy 4a Tadeusz Bryła był brązowym medalistą wiosennego biegu Grand Prix Opolszczyzny. Jako jedyny reprezentował nas dwukrotnie: wiosną i jesienią. Brawa dla Tadzia.

W drugim i trzecim biegu wystartowało już tylko dwóch naszych uczniów i oni byli sklasyfikowani na następujących miejscach:

Bieg 2: 6m Tadeusz Bryła i 15 miejsce Paweł Nowicz

Bieg 3: 6 miejsce Tadeusz Bryła i 18 miejsce Paweł Nowicz

W klasyfikacji końcowej Tadeusz Bryła uplasował się na 5 pozycji, a Paweł Nowicz na 16 miejscu. Wszystkich uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i serdecznie gratulujemy osiągnięć.