W sobotę 13 lutego odbył się II (ustny) etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Organizatorem Olimpiady jest Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W styczniu odbyła się część pisemna.

Naszą Szkołę, Miasto i Województwo reprezentowali: Karolina Zwarycz z klasy 8d i Artur Janus z klasy 7f. Ich wypowiedzi oceniało jury - pracownicy Instytutu Badań Literackich PAN, nauczyciele akademiccy uniwersytetów, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Są to znawcy dziedzin objętych programem Olimpiady: nauki o literaturze i nauki o języku. W tym roku uczniowie zgłębiali twórczość I. Krasickiego, J. Słowackiego, Cz. Miłosza, S. Barańczaka i A. Świrszczyńskiej.

Serdecznie gratulujemy Arturowi Janusowi,
który będzie nas reprezentował na szczeblu ogólnopolskim.

Arturze życzymy powodzenia w kolejnym etapie!