W ramach programu "Trzymaj formę" zorganizowany został konkurs na najciekawszą rzeźbę śnieżną. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i trwał do końca lutego. Jego celem było ciekawe wykorzystanie śniegu, ale przede wszystkich zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Do konkursu zgłoszono 41 prac. Autorzy wykazali się dużą pomysłowością i pracowitością. Powstały prawdziwe, śnieżne dzieła sztuki. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Rzeźby były fantastyczne, widać w nich serce, zaangażowanie i przemyślenia związane z konkursem. Wyłonienie zwycięzców było nie lada zadaniem. Wszystkie prace zasługują na uznanie, lecz trzeba było wyłonić zwycięzców w 3 konkursowych kategoriach. Mistrzowie śniegowej rzeźby zostaną nagrodzeni po powrocie dzieci do szkół. Oto oni:

Piękne igloo z bałwanami - śnieżna rzeźba Julki z klasy 6e

Punktacja prowadzona była w trzech kategoriach:

kategoria I- bałwan

1 miejsce - Michał Szkolny kl. 3c

2 miejsce - Lena Niedźwiecka kl. 1c

3 miejsce - Otylia Błachut kl. 6b

4 miejsce - Adam Dziendzioł kl. 4c

Kategoria II - żywa postać:

1 miejsce - Wiola Gajda kl. 4a - kot

2 miejsce - Kinga Dudzik kl. 6b -  turysta

3 miejsce - Zosia Tomaszek kl. 2a - potworek

4 miejsce - Zuzanna Tomaka kl. 4b - krokodyl

Kategoria III - martwa natura (budynki, samochody itp.)

1 miejsce - Julia Furgała kl. 6e - igloo

2 miejsce - Szymon Nierychło kl. 6d - forteca

3 miejsce -  Przemek Hyla kl. 3a - Buchtogród

4 miejsce - Anna Maciąg kl. 7b - fotel

Śnieg to wspaniałe tworzywo, z którego można ulepić różne kształty. Najczęściej ze śniegu lepimy bałwany. Można też zbudować igloo, śniegową twierdzę lub różne zwierzaki np. pieski, kotki i inne. Śniegowym rzeźbom charakteru dodają kolorowe szaliki lub zabawne dodatki. Rzeźby śnieżne mogą przybierać różne kształty np. samochodów czy budynków. Istotna jest inwencja twórcza autora.

Zapraszając do galerii śniegowych rzeźb,
zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

3 zwycięskie bałwany Michała z klasy 3c

Lenka z klasy 1 przy swoim bałwanku