W dniach 23-25 marca odbył się III ogólnopolski etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Organizatorem Olimpiady jest Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Jako jedyny Naszą Szkołę, Miasto i Województwo reprezentował Artur Janus z klasy 7f. Ostatni etap Olimpiady wymagał od uczestników ogromnej wiedzy z zakresu literatury i języka, wykraczającej ponad podstawę programową szkoły podstawowej. Jury stanowili pracownicy Instytutu Badań Literackich PAN, nauczyciele akademiccy uniwersytetów, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uzyskana przez Artura liczba punktów pozwoliła mu zdobyć tytuł finalisty! Serdecznie gratulujemy Arturowi jego niezwykłych osiągnieć i życzymy dalszych sukcesów!