Dnia 8.06.2021r. na stadionie lekkoatletycznym im. Polskich Olimpijczyków w Opolu po długiej przerwie i jeszcze w reżimie sanitarnym, w ramach Igrzysk Dzieci, odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce. W każdej konkurencji biegowej, skocznościowej i rzutowej rywalizowali ze sobą najlepsi lekkoatleci i lekkoatletki województwa opolskiego. Na stadionie w Opolu pomimo sytuacji epidemiologicznej, nie zabrakło również naszych uczniów. W zawodach wystartowało 5 reprezentantów szkoły w 4 konkurencjach. Najwyżej sklasyfikowany został Jan Bartoszek z klasy 7b, który pchnął kulę na odległość 7,70m i został brązowym medalistą mistrzostw. Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów było spotkanie i rozmowa z dwukrotnym mistrzem Polski, wicemistrzem Europy i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (12 lokata) -  skoczkiem wzwyż Januszem Trzepizurem. Uwieńczeniem tego spotkania jest pamiątkowe zdjęcie z mistrzem. Wyniki naszej reprezentacji:

Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - pamiątkowe zdjęcie naszych reprezentantów z polskim olimpijczykiem Januszem Trzepizurem

3m – Jan Bartoszek kl.7b – pchnięcie kulą
6m – Marcel Urbanowski kl.7b – rzut piłeczką palantową
7m – Michał Popiel kl.6b – rzut piłeczką palantową
9m – Oliwia Szczerba kl.7b – bieg na dystansie 300m
11m – Aleksandra Damas kl.7b – bieg na dystansie 100m

Opiekun Beata Nowak

Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Jan Bartoszek podczas wykonywania pchnięcia kulą

Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Jan Bartoszek na 3 stopniu podium

Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - Ola Damas przygotowuje się do biegu na dystansie 100m