Dnia 16.09.2021r. na boisku szkolnym odbył się pierwszy miting lekkoatletyczny dla klas trzecich. Organizatorami i jednocześnie debiutującymi w roli sędziów byli uczniowie klasy 8b o profilu lekkoatletycznym.

Miting składał się z 5 konkurencji:

• bieg na dystansie 40m
  • bieg na dystansie 400m
  • bieg z przeszkodami na czas
  • skok w dal ze strefy
  • rzut na odległość piłeczką 0,5 kg

W sumie we wszystkich konkurencjach wystartowało kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców.

Zobacz wyniki mitingu lekkoatletycznego (dokument pdf, 344 KB)

Uczestnicy zawodów

Każdy zawodnik miał prawo startu w maksymalnie 3 konkurencjach. Klasyfikacja prowadzona była osobno dla dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zawodach. Przestrzegane były zasady fair-play i panowała miła atmosfera. W trakcie zawodów w  każdym miejscu na boisku szkolnym słychać było gorący doping kibiców. Za osiągnięte wyniki pierwsza trójka w każdej konkurencji otrzymała pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy zawodnicy słodkie nagrody pocieszenia. Wśród startujących nie zabrakło również talentów sportowych. Mamy kilkoro multimedalistów. Najsprawniejszy wszechstronnie okazał się Marcel Kondraciuk z klasy 3a, który zdobył trzy złote medale. Niewiele gorszy okazał się jego brat bliźniak Filip Kondraciuk, który wywalczył dwa srebrne i jeden brązowy medal. Natomiast wśród dziewcząt dwie dziewczynki zdobyły po trzy medale takiego samego koloru (dwa złote i jeden srebrny). Multimedalistki to Blanka Piechaczek i Emilia Niżborska, obie z klasy 3b.

Mimo zapowiadającej się deszczowej pogody i obaw organizatorów, co do kondycji zawodników po nauczaniu zdalnym, miting przebiegł bardzo sprawnie. Uczestnicy licznie i z ochotą stawili się na startach poszczególnych konkurencji. Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Zainteresowanych zapraszamy do szerokiej galerii zdjęć na szkolnym profilu FB.

Beata Nowak

Otwarcie Pierwszego Mitingu LA dla klas 3

Wspólna rozgrzewka

Start do biegu na dystansie 400m