W poniedziałek 27.09.2021r. na stadionie lekkoatletycznym "Kuźniczka" po raz pierwszy odbył się Festiwal Sztafet. Zawody przeprowadzone były w dwóch kategoriach:

• dzieci  rocznik 2009 i młodsi
  • młodzież szkolna – rocznik 2007-2008

Zawodnicy obu kategorii startowali w sztafetach sprinterskich 4 x 100m. Dodatkowo dzieci miały do pokonania sztafetę szwedzką tj. 400m-300m-200m-100m, a młodzież szkolna sztafetę olimpijską tj. 100m-200m-400m-800m. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli w tych sztafetach.

Mistrzynie powiatu w sztafecie olimpijskiej

Chłopcy młodsi i dziewczęta starsze byli bezkonkurencyjni i nie dali żadnych szans swoim rywalom, zwyciężając w pięknym stylu. Trzon tych sztafet stanowili lekkoatleci z klasy 8b i 7b. Dziewczęta młodsze i starsi chłopcy również wygrali swoje biegi, lecz po bardzo zaciętej i dramatycznej walce. Nasza zawodniczka była na drugiej pozycji i tuż przed metą wyprzedziła reprezentantkę PSP nr 12. Chłopcy na pierwszej zmianie podczas przekazywania pałeczki zderzyli się i nasz zawodnik upadł, nie poddał się jednak, wstał i biegł dalej. Poobijany przekazał pałeczkę kolejnemu zawodnikowi, który stopniowo odrabiał stracony dystans. Ostatni odcinek sztafety 800m rozpoczęliśmy już na drugiej pozycji. Nasz zawodnik biegnący na ostatniej zmianie wprowadził w osłupienie wszystkich kibiców i z nadprzyrodzoną siłą pierwszy przekroczył linię mety. Uczniowie naszej szkoły reprezentować będą miasto i powiat na zawodach wojewódzkich w Opolu.

Zobacz wyniki i skład poszczególnych sztafet:

Sztafeta szwedzka chłopców

Start sztafety 4x100 chłopców

Start 4x100 dziewcząt

Druga zmiana sztafety olimpijskiej dziewcząt

Trzecia zmiana sztafety olimpijskiej chłopców

Skład sztafety 4x100m dziewcząt

Skład sztafety 4x100m chłopców