W pochmurną środę 06.10.2021r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Opolu odbył się Wojewódzki Festiwal Sztafet. Zawody przeprowadzone były w trzech kategoriach: dzieci- rocznik 2009 i młodsi, młodzież szkolna – rocznik 2007-2008, licealiada – rocznik 2002 i młodsi.

Zawodnicy wszystkich kategorii startowali w sztafetach sprinterskich 4 x 100m. Dodatkowo dzieci miały do pokonania sztafetę szwedzką tj. 400m-300m-200m-100m, młodzież szkolna sztafetę olimpijską tj. 100m-200m-400m-800m, a licealiści sztafetę mieszaną 4x400m.

Nasi uczniowie i uczennice reprezentowali powiat kędzierzyńsko-kozielski w sztafetach:

szwedzkiej dziewcząt i chłopców oraz w olimpijskiej dziewcząt i chłopców.

Oba zespoły startujące w sztafecie olimpijskiej zaprezentowały się bardzo dobrze. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli wysokie 5 miejsce. Zespoły te stanowili uczniowie i uczennice jednej klasy 8b o profilu piłkarsko-lekkoatletycznym. Drużyny roczników młodszych, którzy też dobrze wypadli, to również reprezentanci klas sportowych: 7b, 5a, 5b i 4b.

Zobacz wyniki i skład poszczególnych sztafet.

Start sztafety olimpijskiej dziewcząt

Druga zmiana sztafety olimpijskiej

Sztafeta olimpijska

Ostatnia zmiana sztafety olimpijskiej