Artus Janus - zdobywca tytułu PRYMUS OPOLSZCZYZNYZaszczytne miano "Prymusa Opolszczyzny", wśród trzydziestu nagrodzonych, zdobył uczeń naszej szkoły - Artur Janus. Obecnie jest on uczniem klasy 8 o profilu dwujęzycznym.
Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego "Prymus Opolszczyzny" przyznawana jest corocznie przez Zarząd Województwa Opolskiego uczniom, którzy w dziedzinie edukacji zdobywają wybitne osiągnięcia. Artur zdecydowanie należy do tego grona. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, a także uczestniczy w wielu konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Jak sam mówi, posiada szeroki wachlarz zainteresowań: od literatury, poprzez historię i muzykę, na grafice i grach komputerowych kończąc, jednakże jego największymi pasjami są język polski i angielski. W wolnych chwilach czyta książki, szczególnie fantastycznonaukowe, tworzy projekty graficzne i chętnie gra w gry komputerowe. Wziął udział w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN i jako jedyny reprezentant naszego województwa zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Ogromna praca i włożony wysiłek zaowocowały - Artur otrzymał tytuł finalisty konkursu.

Zobacz list gratulacyjny Marszałka Województwa Opolskiego (plik pdf, 327 KB)

Serdeczne gratulacje!