"Upcykling, czyli coś z niczego" - pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole tegoroczną kampanię "Sprzątanie Świata" (ang. Clean Up the World). Po raz kolejny udowodniliście, że Wasza kreatywność i wyobraźnia nie mają granic. Z pozornie nieprzydatnych materiałów, które większość ludzi bez zastanowienia wyrzuciłaby do kosza, stworzyliście niepowtarzalne, ekologiczne i przy tym naprawdę piękne przedmioty. Obok urokliwych dekoracji, akcesoriów czy ozdób nie zabrakło rzeźb i obrazów, a nawet stylowych mebli, których nie powstydziliby się światowej sławy designerzy. Życząc Wam jeszcze wielu twórczych pomysłów z radością ogłaszam zwycięzców - szczegóły w rozwinięciu artykułu.

EKO dekoracje – prace uczniów biorących udział w konkursie.

Kategoria I – klasy I-III:

Miejsce I

Wiktoria Bekiersz (1b)

Miejsce II

Maja Kiełkiewicz (2a)

Miejsce III

Oliver i Nicolas Łucarz (2a)

Kategoria II – klasy IV-VIII:

Miejsce I

Vadym Hunko (5c)

Miejsce II

Krzysztof Świerczek (5a)

Miejsce III

Zuzanna Tomaka (5b)

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i serdecznie gratuluję zwycięzcom. Zapraszam do galerii, gdzie obejrzeć możecie zdjęcia wszystkich prac biorących udział w konkursie. I pamiętajcie: nie wyrzucajcie, a wykorzystujcie, dając drugie życie z pozoru niepotrzebnym odpadom!

Mozaika z plastikowych nakrętek – krajobraz podwodny.

Mozaika z plastikowych nakrętek – kolorowa papuga.

Obraz z kwiatami – nagrodzona praca Wiktorii Bekiersz, uczennicy klasy 1b.

Pszczoła z aluminiowej puszki – nagrodzona praca Mai Kiełkiewicz, uczennicy klasy 2a.

Piłkarzyki – nagrodzona praca Olivera i Nicolasa Łucarz, uczniów klasy 2a.

Metalowa rzeźba – nagrodzona praca Vadyma Hunko, ucznia klasy 5c.

Wazon z kwiatami – nagrodzona praca Krzysztofa Świerczka, ucznia klasy 5a.

Żyrandol w worków nylonowych – nagrodzona praca Zuzanny Tomaki, uczennicy klasy 5b.