W niedzielę 05.12.2021r. Klub Sportowy „Koziołek” zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu IX edycję Charytatywnego Biegu Mikołajkowego. Uczestnicy, jak co roku biegali dla walczącego z nowotworem wątroby Szymonka. Oprócz biegu głównego odbyły się również biegi z Mikołajem dla dzieci. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od najmłodszych przedszkolaków, aż do wytrawnych biegaczy. Długość biegów wynosiła od 100 do 1000 metrów. Trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapeczką, w której startował, a po ukończeniu biegu otrzymał piękny pamiątkowy medal, wręczony przez Mikołaja.

Reprezentacja PSP 19

W tym roku sytuacja związana z pandemią mocno ograniczyła starty. Wielu zawodników przebywa na kwarantannie, izolacji lub jest po przebyciu choroby i nie mogło uczestniczyć w biegach. Mieliśmy jednak swoich przedstawicieli w najmłodszej grupie wiekowej. Najlepiej pobiegł uczeń klasy 3c Ksawery Badura, który zwyciężył w swojej kategorii. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Daniel Reszkiewicz-Wolak z kl.2a, a 5 był Kacper Zuzański z kl.1a. W tym dniu najważniejszy był jednak  cel jaki przyświecał imprezie - wspieranie akcji charytatywnych. Brawa dla zawodników, którzy pobiegli dla Szymonka.

Koordynator programu „Trzymaj Formę” Beata Nowak

Start biegu