W dniach 24-25 marca 2022 roku odbył się X Międzyszkolny Konkurs Chemiczny "Chemiczna Głowa" organizowany przez Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu, pod patronatem Grupy Azoty Kędzierzyn.

W konkursie wzięło udział 15 szkół podstawowych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Każdy zespół uczestników konkursu składał się z 3 chemików, którzy podczas dwudniowych zmagań zdobywali punkty w części pisemnej oraz laboratoryjnej, a także 3 kibiców, którzy zdobywali punkty w grze terenowej (m. in. układając zastawę stołową, tworząc misia z ręczników, rozpoznając loga znanych firm czy strzelając z broni). Tymoteusz Cybulski z klasy 8c zajął pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej, jako najlepszy z najlepszych chemików. Zespół składający się z Jagody Żyłowskiej (8c), Michaliny Kosakowskiej (8f), Bartosza Kornasa (8c), Tymoteusza Cybulskiego (8c), Michała Kałamagi (8f) oraz Kacpra Stanisławskiego (8f) zajął drugie miejsce w kategorii zespołowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Reprezentanci naszej szkoły z nagrodami - zdobywcy II miejsca w kategorii zespołowej w konkursie CHEMICZNA GŁOWA.

Tymek Cybulski podczas rozdania nagród - zwycięzca w kategorii indywidualnej.

W czasie konkursu CHEMICZNA GŁOWA - uczestnicy wykonują doświadczenia chemiczne.