Grudzień to piękny miesiąc, przepełniony magią, kojarzący się ze Świętami i zimą. Uczniowie klasy 2c spędzili ten czas w wyjątkowy sposób.

Wspólnie z Rodzicami przygotowaliśmy paczkę dla naszych rodaków z Kresów. Następnie zorganizowaliśmy w klasie akcję "Paka dla zwierzaka", w której zebraliśmy karmę oraz wszelkie potrzebne rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Nasi najmłodsi wolontariusze sami zawieźli je pieskom i kotkom, spędzając aktywnie słoneczną sobotę i po raz kolejny dając wyraz ogromnego serca. Nasze klasowe mikołajki również były pełne niespodzianek. W klasie czekały na nas imienne skarpety, słodkości oraz zaproszenie na teatrzyk pt. "Kot w butach". Nauczyliśmy się również redagować życzenia, przygotowaliśmy własnoręcznie kartki świąteczne. Z ogromną radością po raz pierwszy wysłaliśmy je do naszych bliskich. Ostatniego dnia szkoły przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy wspólne spotkanie świąteczne. Były pyszności przygotowane przez naszych wspaniałych Rodziców, wspólne kolędowanie, ozdabianie gipsowych aniołków. Czas Adwentu minął nam również pod hasłem "wyzwania adwentowe".  Wzięliśmy udział w  tej klasowej zabawie, codziennie z niecierpliwością wyczekując zadania do wykonania. Musimy jednak przyznać, że wszystkie były przyjemne, zaskakujące i zachęcające nas do refleksji, spędzenia czasu z najbliższymi. W nagrodę każdy otrzymał piękny, drewniany kalendarz adwentowy oraz prezent od "Dzieciątka". Dzieląc się opłatkiem przekazywaliśmy sobie najpiękniejsze życzenia, wzajemny szacunek i sympatię bo przecież  w "2c fajnie jest". Z  uśmiechami na twarzy, radością w sercach wkraczamy odważnie w Nowy 2020 Rok!