20 grudnia klasa dwujęzyczna 7d uczestniczyła w warsztatach w języku angielskim zorganizowanych w Katowicach, pt. "Amerykańska i brytyjska wersja języka angielskiego" oraz "Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Północnej Ameryce".  Zajęcia prowadziła niezwykle charyzmatyczna Jo Szoke, która wiele lat spędziła w Kanadzie, a obecnie mieszka na Węgrzech.  Joe w zabawny i interaktywny sposób zwróciła uwagę na kilka odmian języka angielskiego. Każda  osoba ucząca się języka obcego powinna mieć świadomość jego różnorodności.
W drugiej części Joe opowiedziała o sposobie spędzania świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych. Wspólne gry i zabawy językowo-kulturoznawcze dały dużo radości i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.