W piękny, słoneczny poranek 3 listopada klasy 1A oraz 1B wybrały się na swoja pierwszą wycieczkę. Celem naszej wspólnej podróży było miejsce wyjątkowe - opolski Teatr Lalki i Aktora. Pierwszoklasiści z ogromnym przejęciem i zachwytem oglądali spektakl pod tytułem "Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości".
Wyobraźcie sobie domowego psa, porzuconego w lesie przez bezdusznego człowieka… U większości z nas obudzi się złość! W naszym bohaterze obudził się lęk… Ale na szczęście nie na długo, gdyż spotkał w lesie dzika Wilczka, wywołał… może nie wilka z lasu, ale lawinę wielu zdarzeń, dzięki którym nasz bohater odnalazł prawdziwe szczęście!
W spektaklu, Psiakościa i Wilczkę czekało mnóstwo zwariowanych przygód, które przeżywali wraz z innymi, równie szalonymi postaciami: Lisem, Zaskrońcem, Ropuchą, Kogutem, Pudlem, a nawet szefem wszystkich szefów, czyli Szczurem – Królem Przedmieścia.

Aktorzy, którzy brali udział w spektaklu zostali nagrodzeni Złotymi Maskami. Nasi uczniowie z zapartym tchem obserwowali to, co działo się na scenie teatru. A działo się naprawdę wiele! Aktorzy opowiadali, śpiewali, a nawet tańczyli. To było wspaniałe doświadczenie dla naszych pierwszoklasistów. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy teatr!