30 listopada w godzinach popołudniowych odbyły się w klasie 3c zabawy andrzejkowe. Uczniowie zaglądali w przyszłość sprawdzając co ich czeka. Dzieci przebijały serduszka, kręciły kołem fortuny, słuchały mowy kwiatów, czarowały cieniami. Wróżb i zabaw było wiele. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy. Przepowiednie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka, a wróżby miały charakter iście zabawowy. Klasowe spotkanie zostało perfekcyjnie zaplanowane i zorganizowane. O odpowiednie stroje i akcesoria zadbały mamusie uczniów. Wyczarowały także słodkości i łakocie, a na kolację uwielbianą przez wszystkich pizzę. Ciekawe pomysły sprawiły, że ten dzień stał się wyjątkowy. Wszyscy mogliśmy oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

"Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż"

Andrzejki to popularne święto ludowe, które przetrwało do dziś. Zabawy andrzejkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Obecnie wieczór andrzejkowy to doskonała okazja do świetnej zabawy, a dla najmłodszych stanowi źródło poznania tradycji i obrzędów ludowych.