Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Podczas zajęć w świetlicy pani pedagog przeprowadziła z dziećmi cykl rozmów na temat emocji. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pani Asi i brali aktywny udział w zajęciach. Oglądali "Bajki o emocjach" i rozmawiali na temat uczuć jakie im towarzyszą w różnych sytuacjach. Na koniec zajęć wykonali emotki pokazujące różne emocje.

Pani pedagog rozmawia z dziećmi

Jesień to szczególna pora roku, która zasypuje nas paletą pięknych barw. Nic więc dziwnego, że kolory jesieni inspirowały od lat artystów plastycznych. Również nasze świetliczaki, po wysłuchaniu wiersza pt. "Pani Jesień", zilustrowały w jaki sposób widzą tę piękną porę roku.

Pani Jesień - prace plastyczne świetliczaków.

Minął wrzesień, a razem z nim pierwszy miesiąc nauki i zabawy w świetlicy - krainie radości. Powitaliśmy nowych uczniów klas pierwszych. Zorganizowaliśmy wiele wspólnych zajęć, aby nasi najmłodsi mogli się dobrze poczuć w nowym miejscu. Piękna pogoda pozwalała nam spędzać czas w dobrych humorach na boisku szkolnym i placu zabaw. Wśród zabaw z kolorowymi kropkami spędziliśmy Dzień Kropki. Z okazji Dnia Przedszkolaka zaprosiliśmy dzieci z sąsiadujących przedszkoli, aby wspólnie obchodzić Dzień Jabłka. Dużo czasu w świetlicy poświęciliśmy na rozmowy o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko, bo bezpieczeństwo w świetlicy i na korytarzach szkoły jest bardzo ważne. Wiele radości sprawiały świetliczakom zabawy konstrukcyjne z kolorowymi klockami. Z końcem września przyszła do nas jesień. Pogoda nam dopisywała, a na drzewach pojawiły się kolorowe liście, które dzieci bardzo chętnie zbierały. Na zajęciach plastycznych powstawały urokliwe prace plastyczne, które zdobiły tablice ścienne. Zapraszamy do fotorelacji.

Zabawy konstrukcyjne z klockami.

W maju świetlica szkolna wraz z logopedą w ramach innowacji ekologicznej zorganizowała szkolny logopedyczno-ekologiczny konkurs plastyczny "Logopedyczne Eko Zwierzaki". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce

Żółw - Monika Barszczewska kl. 2c

II miejsce

Żaba - Łucja Barszczewska kl. 1b

Pszczoła - Natalia Wojtaszek kl. 2b

III miejsce

Żaba - Nataniel Skrabka kl. 1b

W środę 25 maja, w świetlicy szkolnej, Mamy (i nie tylko one) mogły podziwiać talenty artystyczne swoich pociech, które pięknie śpiewały, recytowały, tańczyły, grały na instrumentach. Wystąpili uczniowie od klas pierwszych po siódmą.

W tym roku szkolnym są razem z nami koleżanki i koledzy z Ukrainy. Anhelina i Kyrylo także zaprezentowali swoje wiersze dla Mam.

Wszystkim Mamom: oddanym, silnym, kochającym - dzieci wręczyły portret Mamy namalowany przez siebie oraz złożyły serdeczne podziękowania.

Gromkie brawa dla młodych artystów i ich opiekunów.

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com