Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

W maju świetlica szkolna wraz z logopedą w ramach innowacji ekologicznej zorganizowała szkolny logopedyczno-ekologiczny konkurs plastyczny "Logopedyczne Eko Zwierzaki". Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce

Żółw - Monika Barszczewska kl. 2c

II miejsce

Żaba - Łucja Barszczewska kl. 1b

Pszczoła - Natalia Wojtaszek kl. 2b

III miejsce

Żaba - Nataniel Skrabka kl. 1b

W środę 25 maja, w świetlicy szkolnej, Mamy (i nie tylko one) mogły podziwiać talenty artystyczne swoich pociech, które pięknie śpiewały, recytowały, tańczyły, grały na instrumentach. Wystąpili uczniowie od klas pierwszych po siódmą.

W tym roku szkolnym są razem z nami koleżanki i koledzy z Ukrainy. Anhelina i Kyrylo także zaprezentowali swoje wiersze dla Mam.

Wszystkim Mamom: oddanym, silnym, kochającym - dzieci wręczyły portret Mamy namalowany przez siebie oraz złożyły serdeczne podziękowania.

Gromkie brawa dla młodych artystów i ich opiekunów.

W ramach innowacji ekologicznej w świetlicy odbywały się cały tydzień zajęcia, podczas których dzieci zabawiły się w ogrodników. Wiosna na dobre zawitała i budzi całą przyrodę do życia. Zachęca do obserwowania i wykonywania doświadczeń. Świetliczaki dowiedziały się jak wyglądają niektóre ogrodowe kwiaty i warzywa oraz jakich warunków potrzebują do wzrostu. Uczniowie założyli na parapecie kącik przyrody. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Przygotowały glebę dla roślin. W doniczkach posiały nasiona rzeżuchy, koperku, szczypiorku i łąki kwietnej. Przesadzili skrzydłokwiaty. Przez kolejne tygodnie będziemy obserwować i pielęgnować mały świetlicowy ogródek. Wszyscy z niecierpliwością czekamy kiedy pojawią się zielone roślinki!

W dniu 22 marca odbył się konkurs piosenki pt. „Wiosna, wiosna”. Popołudnie w naszej świetlicy było muzyką malowane, ponieważ wesołe piosenki rozbrzmiewały w naszej krainie. Młodzi artyści bardzo solidnie przygotowali się do konkursu, prezentując talenty wokalne na miarę "The Voice Kids"!

Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęli – Józio Król, Nadia Jankowsa, Julia i Lena Boruty, Nina Kobierzyńska, Zoja Saniawa; II miejsce zajęli  – Lila Salata, Ala Burda, Lena Niedźwiecka; III miejsce zajęli  - Zuzia Olechowska, Martyna Armańska, Paulina i Kasia Sterkowicz. Wyróżnienia otrzymali – Milenka Łyś, Gabryś Tchorzewski, Amelka Poteralska, Agnieszka Gąsior, Nadia Kronhof.

Wiosna już na dobre zagościła w naszej świetlicy. 

Wspólne zdjęcie młodych artystów.

W piątkowe przedpołudnie 25 lutego w naszej szkole było niezwykle radośnie. Przedszkolaki z PP nr 26 z grupy "Kaczeńce" i "Nasturcje"  brały udział w balu karnawałowym. W tym dniu dzieci przybyły do szkoły przebrane w prześliczne, bajkowe stroje. Oprócz skocznej muzyki przygotowano dla dzieci szereg zabaw i konkursów, w których przedszkolaki chętnie brały udział. Dzieci w dobrych, karnawałowych humorach opuściły naszą szkołę. 

Pląsy i zabawy przedszkolaków na balu karnawałowym w świetlicy szkolnej

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com