Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia. Celem tego święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za nasza planetę. W tym roku w świetlicy Dzień Ziemi trwał cały tydzień. Dzieci każdego dnia coraz lepiej poznawały planetę i wszystkie jej zakamarki. Były prowadzone zajęcia edukacyjne, w czasie których dzieci dowiedziały się w jaki sposób można dbać o naszą planetę. Zaprezentowane filmy edukacyjne poruszały tematy segregacji śmieci, oszczędzania prądu i wody oraz omawiały sposoby możliwie jak najmniejszego emitowania spalin. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek oraz nauczyły się piosenek o tematyce ekologicznej. We wtorek 23 IV 2024r. odbyło się podsumowanie tygodnia obchodów Dnia Ziemi. Dzieci pracowały z globusem, sprawdzały zdobytą wiedzę w quizach, a następnie w grupach wykonały model Ziemi. Zaangażowanie uczniów było ogromne. Zajęcia uświadomiły dzieciom, jak ważne są działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.

Uczniowie oglądają film edukacyjny i słuchają piosenki o Ziemi.

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. Świetliczaki z wielkim zapałem zabrały się za świąteczne przygotowania. Postanowiły udekorować naszą świetlicę, a skoro za chwilę Wielkanoc, nie mogło zabraknąć pisanek, baranków i zajączków. Na czas przygotowań nasza strefa relaksu zamieniła się w pracownię plastyczną, gdzie powstały prawdziwe wielkanocne dzieła sztuki. Życzymy wszystkim, aby te nadchodzące święta były tak piękne, kolorowe i radosne jak nasze prace.

Dzieci wykonują ozdoby wielkanocne.

Zajęcia w pracowni krawieckiej inspirują, rozwijają, dają dużo radości. Podczas zajęć dzieci zdobywają umiejętności, które będą przydatne w życiu codziennym. Dla zdolnych i niezwykle wytrwałych uczniów, fastryga, ścieg prosty, przyszycie guzika oraz wykonanie serwetki na krosnach, nie jest już tajemnicą. Dzieci są niezwykle kreatywne, mają ogrom pomysłów.
Rozwijanie pasji związanej z szyciem, projektowaniem, to także nauka cierpliwości. Dzięki cierpliwości można na przykład łatwiej opanować złość, lepiej skupić się na trudniejszym zadaniu, dojść do wyznaczonego wcześniej celu.

Pierwszaki nawijają wełnę na czółenka tkackie.

Podczas pobytu w świetlicy nasi podopieczni spędzają wolny czas grając w gry planszowe, ping-ponga, układając puzzle. Jednak część z nich odkryła u siebie talent konstruktorski.

Poniżej kilka "budowli" wraz z ich autorami:

Mateusz ze swoim statkiem

12 lutego obchodziliśmy w świetlicy Dzień Babci i Dziadka połączony z zabawą karnawałową.
Serdeczne powitanie skierował do zebranych gości dyrektor szkoły pan Damian Szyszko.
To piękna uroczystość, mocno przeżywana przez dzieci, rodziców, a najbardziej samych dziadków. Celebrując ich święto, pokazujemy, jak ważni są w naszym życiu, doceniamy ich miłość, codzienną życzliwość, czas, spokój i cierpliwość. Niespodziankę dla babć i dziadków przygotowały wnuczęta. Zaprezentowały zebranym gościom swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy dzieci.
Po występie dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy wypełnionej muzyką tańcami, różnymi konkursami. Było tak fantastycznie, tak entuzjastycznie, tak kolorowo i tak tanecznie, że tego nie da się opisać. To koniecznie trzeba zobaczyć na zdjęciach.
Dziękujemy wszystkim  Babciom i Dziadkom oraz Rodzicom naszych uczniów za przybycie, za poświęcenie swojego cennego czasu, za cudowną, pełną radości atmosferę, jaką stworzyli podczas balu. Dziękujemy za codzienną pomoc, dobrą radę, życzliwość oraz troskę nad wnukami. Życzymy dużo zdrowia i samych powodów do uśmiechu. Zapraszamy ponownie za rok!

Bal z babcią i dziadkiem - dekoracja

Copyright © 2019 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. All rights reserved.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com