Po długiej przerwie "Kraina Radości" znów rozbrzmiała wesołym śmiechem, zewsząd słychać rozmowy, dyskusje, a nawet śpiew! Wszystko to za sprawą naszych nieocenionych ŚWIETLICZAKÓW, którzy po okresie nauczania w formie zdalnej, przerwie świątecznej oraz feriach zimowych mogli znów zagościć w murach Dziewiętnastki.

Styczeń i luty  w świetlicy poświęciliśmy na różnego rodzaju aktywności – od zabaw swobodnych, przez zajęcia artystyczne (plastyczne i muzyczne), po zabawy logiczne i ruchowe. W trakcie zajęć mieliśmy okazję porozmawiać o pasjach i hobby. Uczniowie z chęcią dzielili się swoimi zamiłowaniami, opowiadali o tym czym się interesują, czemu poświęcają swój wolny czas. Okazało się, że spora część Świetliczaków ma wspólne pasje, dzięki czemu mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Mandale - wystawa prac świetliczaków

Zabawy ruchowe w świetlicy

Świetliczaki słuchają głośnego czytania literatury dziecięcej

Świetliczaki tańczą i śpiewają

Bliżej poznaliśmy również kolejne zwierzę. Styczniowym bohaterem był KOT. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, wykazali się dużą kreatywnością.

Świetliczaki podczas zajęć plastycznych

Gazetka świetlicowa - wystawa prac Słodki Kociak

W tym roku zima nie szczędziła nam swoich uroków. Za oknem gościł śnieg oraz niskie temperatury, dlatego omawialiśmy tematy aktywności zimowej, w tym sporty zimowe.

Wystawa prac plastycznych w świetlicy - Sporty Zimowe

Nie zapomnieliśmy także o naszych Babciach i Dziadkach, którzy w styczniu obchodzili swoje święta. Rozmawialiśmy o tym kim są dla nas nasi Dziadkowie, jak dużą rolę odgrywają w życiu swoich wnucząt oraz o należnym  im szacunku.

Serduszko dla babci i dziadka - prace wykonane przez świetliczaków

Nasze działania zmierzają do tego, by dzieci spędzały w świetlicy czas aktywnie i kreatywnie, w atmosferze życzliwości i zrozumienia oraz zachęty do działania.