Świetlica w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną pt."Ekologiczna świetlica", która ma na celu szerzenie postaw proekologicznych. Ma ona zachęcić i motywować dzieci do prowadzenia ekologicznego trybu życia i dbania o środowisko lokalne.
W październiku świetliczaki przystąpiły do wyjątkowego konkursu dla szkół - ogłoszonego przez Herlitz. Grupa uczniów podjęła EKO WYZWANIE. Głównym zadaniem było posprzątanie wspólnie wybranego miejsca i wykonanie zdjęć tej metamorfozy. EKO - świetliczaki postanowiły udowodnić, że są z przyrodą za pan brat i zdecydowały posprzątać cząstkę lasu przy ulicy Aleja Jana Pawła II. Z ogromnym zapałem i radością dzieci zabrały się do pracy. Jednogłośnie stwierdziły, że lasy są naszym największym bogactwem, ale zagraża im ogromna liczba śmieci. Dzieci wspólnie postanowiły, że to nie będzie jednorazowa akcja.

Świetliczaki posprzątały cząstkę lasu. Brawo!

Świetliczaki przygotowane do sprzątania lasu.

Świetliczaki zaczynają porządkowanie lasu.

Bardzo dokładnie porządkujemy las.

Mali ekolodzy nie pomijają żadnego zakątka.

Worek Milosza, Jagody i Blanki napełnia się śmieciami.