8 listopada w świetlicy zorganizowano I Świetlicowy Mini Bieg dla Niepodległej. Postanowiliśmy w wyjątkowy sposób uczcić 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu wzięli udział uczęszczający do świetlicy uczniowie z klas: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b i 3c. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 200 m - 1 okrążenie po bieżni lekkoatletycznej. Dzieci ochoczo ustawiały się na linii startu, a po komendzie startowej szybko biegły, by jak najszybciej stanąć na mecie. Na wietrze powiewały flagi biało-czerwone, a w rękach biegaczy kokardki w barwach narodowych. Nie zabrakło uczniów, którzy przypięli do ubrania patriotyczne kotyliony. W odświętnie udekorowanej sali zwycięzcy zostali nagrodzeni medalem i dyplomem. Wyniki I Świetlicowego Mini Biegu dla Niepodległej zobacz w rozwinięciu artykułu.

Grupa dzieci ze świetlicy przed Biegiem dla Niepodległej.

1. Filip Kolotylo 1c

2. Emilia Ścieszka 1a

3. Mścisz Oskar 1a

1. Liliana Salata 2c

2. Mikołaj Kasperski 2a

3. Marcin Otrząsek 2a

1. Antoni Mucha 3c

2. Ksawery Badura 3c

3. Olivier Olechowski 3a

Tak naprawdę rywalizacja zeszła na drugi plan. Dzieci świetnie się bawiły. Sport to wspaniała forma świętowania tego wspaniałego dnia w historii naszej ojczyzny. Sposobów na uczczenie Niepodległej jest wiele. Okazuje się, że można jednocześnie kształtować postawy patriotyczne i rozwijać aktywność fizyczną uczniów!

Klasy pierwsze gotowe do biegu.

Na mecie Filip

Emilka i Oskar oraz bliżej mety.

Artem i Hania na mecie.

Klasy drugie przygotowane do biegu.

Do mety dobiegają Lila, Mikołaj i Marcin.

Klasy trzecie wystartowały.

Do mety zbliżają się Antek, Ksawer i Olivier.

Świetliczaki w marszu dla Niepodległej.

Na podium Emilka

Na podium Lila, Mikołaj i Marcin.

Na podium Olivier i Ksawer.